.

.

New
Помине Уметност Печат Образец на Животните Цртан филм Овошје Печатење на Слика Плоча 10.5*14.5 cm Помине Печат со Backplane 5Models да се Избере

Помине Уметност Печат Образец на Животните Цртан филм Овошје Печатење на Слика Плоча 10.5*14.5 cm Помине Печат со Backplane 5Models

DEN 172.00
DEN 191.52

Стока
Достапно.


Помине Уметност Печат Образец На Животните Цртан Филм Овошје Печатење На Слика Плоча
Ноктите Печат со Backplane Нокти Алатка

100% сосема нов
Големина : 10.5*14.5 cm(образец);11*15cm(backplane)
Модел : животни,цвеќе,цртан филм,геометријата на моделот, модели за избори
Функција : образец во прилог на backplane, лесно да се одржи и нема да нула вашата рака
Како да се чекор по чекор со оваа помине уметност дизајн?
1.Отстрани сина филм пред употреба;
2.Се применуваат на лак на ноктите(ова е боја на позадината),почекајте го сув;
3.Изберете моделот ви се допаѓа и се применуваат лак(ова е пример боја) на печат образец;
4.Користете помине уметност scraper остатоци печат плоча со 30 степен ангел, ве молиме да се осигурате моделот ритам полн со лак;
5.До што може да се види на метални делови од моделот, пред лак сува, користете помине stamper да притиснете на моделот;
6.Потоа притиснете го stamper на ноктите, го отстранат ако се обезбеди шема беше пренесува целосно на ноктите,почекајте го сув;
7.Appy на topcoat за да го заштити

Детали

боја:
OS01, OS02, OS03, OS04, OS05
Тип На Објект:
Дефиниција
Бренд Име:
БУДНОСТ
Шаблон Тип:
Печат
Тежина:
60g
Количина:
1pc
Големина:
10.5*14.5cm
Број На Модел На:
OS01-05
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Тип На Објект:
помине уметност печат
Дефиниција големина:
10.5*14.5 cm помине уметност плоча
Backplane големина:
11*15cm печат плоча
Шема:
паун,мачка,глувчето,цвет,геометријата на моделот,овошје
Тип:
од не ' рѓосувачки челик
Помине Уметност:
помине уметност печат
Ноктите Алатки:
слика печат образец
diy помине уметност:
печатење на слика плоча
нокти алатка:
ноктите матрицата дефиниција
Име:
Помине Уметност Печат Образец Печатење На Слика Плоча
Свеж

Избор на клиенти