.

.

New
2 компјутери со Голем капацитет 2000MAH 9 volt Ni-МЗ батеријата + Универзална 9v ЕУ полнач поставен

2 компјутери со Голем капацитет 2000MAH 9 volt Ni-МЗ батеријата + Универзална 9v ЕУ полнач поставен

DEN 1199.52

Стока
Достапно.

2 компјутери со Голем капацитет 2000 MAH 9 volt Ni-МЗ батеријата + Универзална 9v полнач поставен Батерија Тип : 9 V полнење батерии Ni MH Батерија напон : 9 V Батерија капацитет : 2000mah Пакување : 2 парчиња батерии + 1 полнач Sofirn 9 V Ni MH батерија капацитет од 2000 м-р 1. Полнење АА/AAA NI-МЗ Батерија. Брзо полнење 3. 2, оваа батерија може да не се исуши, како и различни видови на капацитетот на никел метал hydride и никел кадмиум батерии мешана употреба.6 V/320m A,9 V/120m A Нето тежина : 50
. Текст : AC 100-240 V/47-63 HZ Излез : 1. Заштита на животната средина, без меморија ефект Погоден за : Далечински управувач, безжичен микрофон, играчка автомобили, итн. Карактеристики на батеријата 1, која се користи за да се купи опрема, фабрика наплаќа 80% однапред без полнење, можете да ја користите таа 2, ултра-ниска само-отпуштање батерии може да се одржува, дури и ако продавницата три години, повеќе од 50% моќност 3, без мемориска функција, со наплата-со пуштањето на батеријата не грее во штетата, проверете дали батеријата и капацитет 4, супер модератор, високо-тековната испуштање, може да се обезбеди високо моменталното оптоварување, испуштање напон промена не е мала Батерија тестирани врз основа на Меѓународни Електронски Комисија (IEC) стандард за да се осигура капацитет, квалитет на живот и време Лесно Моќ Заеднички Апликации Како што се : Микрофони Далечински Контроли на Моќта гладни Опрема Зграда аларми, набљудување и безбедност на системи за Индустриски и станбени премерување системи за Итни случаи локација предаватели и Beacons Глобални Системи за Позиционирање (GPS) Забелешка : 1, не батеријата, освен, краток еден или оган.

Детали

Батеријата Број:
2 Парчиња Батерии
Номиналниот Капацитет:
1351-2199mAh
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SHSEJA
Големина:
9V
Тип:
NI-МЗ
Број На Модел На:
9V
Тип:
9V полнење батерии nicd, NiMH
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Нормално работен напон:
8.4 V
Приклучок тип на конектор:
ЕУ адаптер
Пакување:
2 парчиња батерии + 1 полнач
Свеж

Избор на клиенти