.

.

New
Висок квалитет 36V 8AH Литиум-јонска Li ion батерија за електрична велосипеди и 36V извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)

Висок квалитет 36V 8AH Литиум-јонска Li ion батерија за електрична велосипеди и 36V извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)

DEN 35520.00

Стока
Достапно.

Висок квалитет 36 V 8 AH Li-ion батерија за електрична велосипеди и 36 V опрема Извор на Енергија (СЛОБОДЕН полначот)
СПЕЦИФИКАЦИИ
Бренд Име : SJZPFTC
Напон : 36 V
Реалниот Капацитет : 8 AH
Полнење струи : 2 AH
Заштита од струи : 20 AH
Испуштање струја : 15 AH
Тежина : околу 1,5 КГ
Големина : 350*68*38mm(А) , 130* 100*70mm(Б)
Оперативен температура : -40 ~ +60 степен
Се користи за : 36v опрема
Издржливост ( e-велосипед) : 30-45 КМ
Циклус time : 3-5 години (повеќе од 2000 пати)
Полначот : слободен
Батерии материјал : оценка 18650 литиум јонска клетки
ВНИМАНИЕ
Почитувани купувачот,ве молиме "МОРА" да остави порака за вашата батерија "ГОЛЕМИНА" кога ќе го поставите цел,ви благодарам многу!!!

Детали

боја:
36v 8ah
Поставете Тип:
Полначот Поставува
Број На Модел На:
36v
Батеријата Број:
1 Парче
Пакет:
Пакет 1
Бренд Име:
SJZPFTC
Тип:
Li-Ion
Номиналниот Капацитет:
8AH
Големина:
350*68*38MM,130*100*70MM
Стандарден Напон:
36v
Тежина:
About 2 KG
Циклус на животот:
3-5 години(повеќе од 2000 пати)
Користат За:
Електрични велосипеди,на сите 36v опрема
Температурата На Работа:
-40 ~ +65 степен
12 Заштита:
Overcharge,overdischarge,overcurrents,кратко надвор, итн.
Заштита од струи:
20ah
Издржливост:
Околу 30-45KM
полнач:
слободни
Батерии материјал:
На одделение 18650 литиум јонска клетки
Свеж

Избор на клиенти