.

.

New
8.4 V 1 18650 литиум полимер батерија полнач DC:5.5*2.1 mm ЕВРА / НИ регулаторната приклучок

8.4 V 1 18650 литиум полимер батерија полнач DC:5.5*2.1 mm ЕВРА / НИ регулаторната приклучок

DEN 247.00
DEN 379.20

Стока
Достапно.

2 серија комбинација на литиум јонска батерија (литиум батерија), литиум полимер батерија полнач, 2 батерија серија конекција, номинална 7.2 V или 7.4 V Текст : напон глобална напојување за AC100-240 v, 50/60 hz на фреквенција, тековната 0.015 A / 230 v. dc излез напон од 8.4 V, тековната 1, моќ 10 w. Време на полнење проценка : 2000 mah батерија треба за 2.2 часа; 3000 mah батерија треба за 3.6 часа; 4000 mah батерија треба околу 5 часа; 5000 mah батерија треба околу 6.5 часа. Апарат за полнење за на ѕид, gb две нозе рамен приклучокот, излезна линија должина 1 метар, излезниот приклучок за DC главата,3.5*1.35 мм, внатрешноста е негативен. Полначот дури и моќ вметнете висок шеесет mm. Поврзување на напојување светло зелена (светлина), што се поврзани на оптоварување полнење индикатор црвено светло, батеријата е полна со светло зелена, по цената на trickle полнење (на литиум батерија е опремен со заштита на одборот, кога батеријата напон од 8.4 V или така, полнење струја е помала од околу педесет ма заштита коло ќе биде truncated полнење тековен).

Детали

Чашката Стандард:
ЕУ приклучок, приклучете НИ се
Брзо полнење:
No
Употреба:
Стандардна Батерија
Број На Модел На:
VariCore 8.4 V 1А
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
Бренд Име:
VariCore
екран:
No
Пакет:
No
врска:
Излез Тип На:
Излезниот Напон:
Чашката Стандард:
5.5*2.1 mm
Свеж

Избор на клиенти