.

.

New
2018 Liitokala Lii402 Lii202 Lii100 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA NiMH li јонска батерија Паметен Полнач 5V 2A ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА Приклучок

2018 Liitokala Lii402 Lii202 Lii100 18650 Полначот 1.2 V 3.7 V 3.2 V АА/AAA NiMH li јонска батерија Паметен Полнач 5V 2A ЕУ/САД/велика

DEN 191.52

Стока
Достапно.

Карактеристики и Спецификации : Micro USB DC 5 V текст, две независни слотови и полнење на канали, со вграден-во микро-компјутер за контрола на системот за да се обезбеди висока ефикасност Две полни тековните параметри (0. Овој производ тест податоци за повикување само, фактичката состојба, ве молиме обратете се до професионална опрема. 0 V напон активирање на функцијата 1. Може да се користи само во нормална соба.85 во li-ion) автоматски да се идентификуваат Li-Ion. LED : полначот приклучен на 5 V напојување, го полначот сите ПРЕДВОДЕНА момент сите светла, ако батеријата не е се стави во отворот за полнење, 500m A (LED) индикатор светлото е, другите светлата излегувам. Второ, полнач барања и функции : 1. Достапни за 4 видови на полнење тековната селекција (500m A / 700m A / 1000m A / 2000m A) 2000m A назначени четвртиот слот. Кога батеријата е откриен, четири LED светла се сите светла, 3. Кога батерија тип е одбран (на пример, 3. Притиснете на копчето за да се провери на полнење тип (нема моќ индикација) 5 секунди по враќањето на состојбата на полнење.8), Ni-Мз / Ni-Cd, Li Fe PO4 (Li-Ion) батерии. Притиснете го копчето : задржете го селектор копче за 2 секунди за да се префрлите 500m A 700m A 1000m A 2000m A полнење тековни на моќ, Кога полнењето на батеријата, притиснете го одберете копче за да ја смените тип на батерија. Пред употреба, ве молиме внимателно да се однесуваат на инструкции, се обрне внимание на се препорачува батерија на полнење на струја, не ја надминувајте препорачаната тековната задолжен; 3. Со стандардни 5 V / 1000m A USB автоматска идентификација излезна функција, Трето, клуч, LED и функција опис 1. LED дисплеј статус на Наполнетост на 25% 50% 75% 100% и батерија тип Ni MH 1.85 V батерија 5. Вграден LED индикатори да се покаже на статусот на полнење и 5 V / 100 m Ah USB излез функција затоплување : ова задолжен е само за полнење на цилиндрични литиум-јонска (3.

Детали

Чашката Стандард:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, USB кабел
Пакет:
Yes
екран:
No
Тип:
Електрични,USB
Батеријата Број:
1-4
Број На Модел На:
lii-402 202 100 5V 2A
Бренд Име:
liitokala
Интелигентни Полнење:
Yes
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Брзо полнење:
Yes
Употреба:
Стандардна Батерија
Излез:
1.4 V 4.2 V+0.05 V 3.65+0.05 V 4.35+0.05 V
USB излез не-оптоварување напон:
Свеж

Избор на клиенти