.

.

New
Појас Сандер Метален Нож Мелница Машини за Полирач 350W Бакар Моторни Брусење Машина Нож Мелење Машина Chamfering

Појас Сандер Метален Нож Мелница Машини за Полирач 350W Бакар Моторни Брусење Машина Нож Мелење Машина Chamfering

DEN 3768.00

Стока
Достапно.

Нова Жешка Песок Појас Машина 762 Полирање Машина Висок Квалитет На Десктоп Машини За Мелење Машина
Ако ви треба ни да ги понудиме следниве појас, ве молиме да бидат слободни да контакт. Ние ќе го цитирам ќе подобра цена. Ви благодариме!
Забелешка : Ако изберете "продавачот за испорака метод" , ние ќе организираме на пратката од страна на морето и испорака на вашиот најблизок морско пристаниште! Ако е така, кога пратката пристигнува на дестинација морско пристаниште, купувачот треба да се обрне на одредиштето порта трошоци (како што се терминал ракување со обвиненија, документи на податоци, складирање податоци, итн), даночни да се направи царинење и ги собереш на стоки. Ако изберете DHL / ARAMEX/ FEDEX,ИТН , и ние ќе се организира на пратката од страна на international express и тоа директно ќе испорака до вашата адреса ( од врата ДО ВРАТА УСЛУГА)! Ако е така, кога пратката стигнала, купувачот само треба да се обрне сопствени даночни или должност такса. Купувачите треба да ја испита пакет/стоката внимателно пред да го потпишете приемот на стоката. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.

Детали

Димензии:
230 * 282 * 343 мм
Тип:
Клупата Полирач
Бренд Име:
YunlinLi
Извор На Енергија:
AC
Тежина:
6.5 kg
Номинална Напон:
220v
Wattage:
300-499W
Употреба:
Комерцијални Производство
Фреквенција:
50Hz
is_customized:
Yes
Тркала Дијаметар:
/
Не-Оптоварување Брзина:
2800RPM
Номинална Влезна Моќност:
350W
Број На Модел На:
762
Моторот излезна брзина:
2850 ВРТЕЖИ во минута
со англиски Упатство:
Yes
Абразивни појас спецификација:
25 * 762 mm
Абразивни појас брзина:
13.5 m/s
појас работната маса големина:
130*130mm
работната маса Може да се навалите Агол:
0-45 степен
DIY Материјали:
Дрво
боја:
бил испратен по случаен избор
Свеж

Избор на клиенти