.

.

New
10PCS/многу Feetech FS90R Серво и Тркалото 360 степени Постојана Ротација Микро РК Серво За Робот РК Автомобил беспилотни Летала FZ0101-01 FZ2913

10PCS/многу Feetech FS90R Серво и Тркалото 360 степени Постојана Ротација Микро РК Серво За Робот РК Автомобил беспилотни Летала

DEN 522.00
DEN 522.24

Стока
Достапно.

Пакет Inlcuding : Bundle1 10 X Feetech FS90 R Серво 10 X Тркала 10 X Завртка Bundle2 10 X Feetech FS90 R Серво Bundle3 10 X Тркала 10 X Завртка 10 PCS/многу Feetech FS90 R Серво и Тркалото 360 степени Постојана Ротација Микро РК Серво За Робот РК Автомобил беспилотни Летала FZ0101-01 FZ2913 Насока на Feetech FS90 R Серво : Насока : CCW Оперативни Агол : 360degree Бара Пулсот : 900us-2100us Имајќи Тип : Никој Опрема Тип : Пластични Мотор Тип : Метал Конектор Жица Должина : 20 см Насока на Тркала : Оваа црна пластика воланот е да притиснете-одговара на FS90 R output gear окно, и лесно да се направи еден убав вози решение за мали роботи. На тркала имаат силиконски гуми и мерка 60 mm (2.36") во дијаметар. Две дополнителни монтажа дупки за 3-40 завртки се направи тоа е можно да се користи тркала со неколку монтажа центри. Ние го поминале CE и Ro HS сертификација за сертификација.

Детали

Пакет:
Пакет 1, Пакет 2, Пакет 3
Број На Модел На:
Feetech FS90R Серво
Бренд Име:
RCmall
SKU:
FZ0101-01/FZ2913
Поддршка:
Brushless Мотор
Примена:
РК Автомобил Брод Quadcopter
Оперативен Напон:
Ветер:
Систем За Контрола:
Оперативен Агол :
Потребни Пулсот:
900us-2100us
Објектот:
Feetech FS90R Серво и Тркала
боја:
сина и црна боја
Свеж

Избор на клиенти