.

.

New
USB 3.0 да eSATA надворешни SATA 3G основни поени Конвертор Адаптер за 2.5 3.5 хард диск

USB 3.0 да eSATA надворешни SATA 3G основни поени Конвертор Адаптер за 2.5 3.5 хард диск

DEN 326.40

Стока
Достапно.


USB 3.0 да e SATA надворешни SATA 3 Gbps Конвертор Адаптер за 2.5" 3.5" хард диск
Карактеристики :
1. Трансфер стапка на Супер-Speed USB 3.0 интерфејс може да биде до 3 Gb/сек (Max)
2. Чип : JM539
3. Поддржува Топло-Замена и Plug and Play функција
4. Согласност со Serial ATA Спецификација Ревизија 2.6
5. Назад компатибилен со претходните верзии на USB порти (1.0, 1.1&2.0) & SATA хард дискови (1.5 Gb/s)
6. Поддржува Mass Storage Class Диск.
7. Нема возачот инсталација потребни за Windows XP/Vista/7
8. Треба 5 V моќ за 2.5" Хард Диск
9. Треба 12 V 2 A моќ за 3.5" Хард Диск
Системски Побарувања
Windows 7 (32-/64-малку) ) / Vista (32-/64-малку) / XP (32-/64-малку)/ Server 2003 & 2008 (32-/64-малку) со најновата Услуга за Пакети
Пакет :
1 PC * usb 3.0 да адаптер од SATA

Детали

Должина на кабел:
Адаптер
Бренд Име:
ULT да се обединат
Употреба:
компјутер
Број На Модел На:
U3-084
USB Тип:
Микро-USB
Пакет:
No
Свеж

Избор на клиенти