.

.

New
Rongpeng 1/2 Пневматски Влијание Клуч RP7404 310N.м Воздух Алатка Колекции 1/2 инчи Влијание Sockets 3/8-1 Автомобил Поправка на Автомобилски Одржување

Rongpeng 1/2 Пневматски Влијание Клуч RP7404 310N.м Воздух Алатка Колекции 1/2 инчи Влијание Sockets 3/8-1 Автомобил Поправка

DEN 864.00

Стока
Достапно.


Воздух Влијание Клуч Спецификација : Плоштадот диск : 1/2" капацитет топ платно големина : 16mm / 5/8" слободна брзина : 7000 Вртежи во минута Работи вртежен момент : 310 Н. м / 230 ft-lb вкупна должина : 178 мм воздух влезот : 1/4" воздух црева : 3/8" avg воздух потрошувачка : 114 l/min / 4cfm Н. ж. : 2.2 килограми / 4.84 lbs макс притисок : 90psi 10pcs Влијание Клуч колекции Спецификација : 1pc RP7404 1/2" влијание клуч 10pcs влијание sockets 9,10,11,13,14,17,19,22,24,27 mm 1pc 5" продолжување бар 1pc нафта мешавина 1pc хексадецимален клуч 1pc мини oiler 1pc брадавица 1pc удар случај 17pcs Влијание Штекер колекции Спецификација : опремени со 1/2" влијание клуч. 3/8",7/16",1/2",9/16",5/8",11/16",3/4",13/16,7/8",15/16" Функција :
Идејата за менување гуми и општи монтажни работи и на другите работилница апликации. Функција : Умре -фрлија алуминиум тело. Компактен ергономски дизајн за зголемување на комфорот. (Филтрирани филтер) ер влезот држи нечистотија и остатоци од оштетување на алатката.

Детали

Тип:
воздухот клуч
Не-Оптоварување Брзина:
7000 вртежи во минута
Максимален Вртежен Момент:
310 Н м
is_customized:
Yes
Големина:
1/2
DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
RP7404
Просечната Потрошувачка На Воздух:
114 l/min
Материјал:
умре-кастинг алуминиум
Вкупна Должина:
178mm
воздухот доводното:
1/4 NPT
air снег:
3/8 ID
N.W.:
2.2 килограми
Капацитет Гром Големина:
5/8 (16mm)
Наковалната,Роторот,Чекан блок материјал:
Челик Легура
Имајќи:
Индустриска класа
Тест:
1m капка тестирање
Максимален Работен Притисок:
90PSI(6.3 бар)
Свеж

Избор на клиенти