.

.

New
Пенкало Тип ORP Метар Redox 999mV Водоотпорен IP65 Дигитална обработка и Третман на Вода Тестер Аквариум Базен

Пенкало Тип ORP Метар Redox 999mV Водоотпорен IP65 Дигитална обработка и Третман на Вода Тестер Аквариум Базен

DEN 2214.00
DEN 3163.20

Стока
Достапно.


Проверете за Повеќе Предмети Тука!
Оваа ORP метар е пенкало-тип на уред за мерење на количината на Оксидација и Редукција Потенцијал (ORP) на ниво на примерок брзо и удобно.
ORP е поврзано со квалитетот и чистотата на водата. ORP метар има широк спектар на апликации, тоа е одлично да се користи во третман на отпадни води, дезинфекција на водата процес и лабораториски експерименти.
IP65 Водоотпорен домување Голем екран за лесно читање Лесен за користење и овозможува размена на инстант приказ на резултатите Податоци задржете за да го замрзнете читања Пенкало големина во професионална форма, лесно да се вклопат во џеб 20 минути автоматско исклучување индикатор за слаба батерија Капа за да се задржи сензор влажни Фабрика Калибриран Сила од страна на 4pcs LR44 батерии
Мерен Опсег : -999m V ~ +999m V Точност : ±4m V Резолуција : 1m V Заштита Ниво : IP65 Автоматско Исклучување се Одржи на Податоци Функции Температура Оперативни Temp : 0°~60°C (32~140°F) Складирање Temp : -10~60°C (14~140°F) Влажност Оперативни Влажност : Чување Влажност : животниот Век на Батеријата : >20hrs континуирана употреба Батерија : 4 x LR44 копчиња батерии (вклучени се и инсталиран во главната единица) Големина : 165mm(L) x 35mm(W) x 32-милиметри(H) Тежина : 115g
Доаѓа со 1 x Дигитален ORP Тестер 4 x LR44 Копчиња Батеријата ( инсталирани во главната единица ) 1 x англиски Операција Прирачник Стандард Фабрика за Пакување

Детали

Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
Бренд Име:
AZ
Број На Модел На:
ORP-8552
Тип:
orp метар
Мерен Опсег:
-999mV ~ +999mV
Точноста:
+/-4mV
Резолуција:
1mV
Оперативен Temp:
0°~60°C (32~140°F)
Складирање Temp:
-10~60°C (14~140°F)
Влажност:
Оперативен Влажност
Траење На Батеријата:
>20hrs континуирана употреба
Батеријата:
4 x LR44 копчиња батерии (вклучени се и инсталиран во главната единица)
Свеж

Избор на клиенти