.

.

New
Висока Прецизност Чувствителност Нови Мини Пенкало, Стил PH Метар Рачен Пренослив LCD заднинско Осветлување на Екранот Полнење PH Acidimeter Тестер

Висока Прецизност Чувствителност Нови Мини Пенкало, Стил PH Метар Рачен Пренослив LCD заднинско Осветлување на Екранот Полнење

DEN 1732.00
DEN 1968.00

Стока
Достапно.


dianxiaobao_1
dianxiaobao_2
Висока Прецизност Чувствителност Нови Мини Пенкало, Стил PH Метар Рачен Пренослив LCD заднинско Осветлување на Екранот Полнење PH Acidimeter Тестер
Карактеристики :
Квалификуван p H метар со заменливи electrode.
Голем и јасен со LCD заднинско осветлување, лесен за читање и прецизно мерење на функции.
Едноставен за работа, силни и издржливи да ја користите.
Сигурен основните стакло electrode p H метар.
ATC функција.
CE и Ro HS потврдија да понуди побезбедно и прецизни мерења на локации.
Се применуваат во извори на вода, аквариум, хидропоника, бањи, базени и други водни системи.
Многу погодно да го промени својот electrode, и завршува со различни индустриски тест потреби.
Спецификации :
Опсег : p H 0.00 ~ 14.00
Резолуција : p H 0.01
На точноста : p H вредност ± 0.1
Температурна Компензација : 0 Centigrade ~ 50 Centigrade (32°F ~ 122°F)
Надворешна температура : 0 Centigrade ~ 50 Centigrade (32°F ~ 122°F)
Calibration Mode : ATC
Батерија : 4×1.5 V AG-13 Копчето Мобилен Батерии (НЕ се Вклучени)
Боја : Црвена
Материјал : ABS
Објектот Големина : Прибл. 18 * 5 * 2.5 cm / 7.1 * 1.9 * 1.0 во
Објектот Тежина : Околу. 57.1 g / 2.0 мл
Пакет Големина : Прибл. 21 * 10.4 * 5cm / 8.3 * 4.1 * 1.9 во
Пакет Тежина : Околу. 144g / 5.1 оз
Пакет Листата :
1 * PH Метар
1 * Упатство
1 * Мал Шрафцигер
dianxiaobao_3
dianxiaobao_4

Детали

Бренд Име:
niusiwen
Дисплеј Тип:
Дигитални
Број На Модел На:
PH-98103
Со Светлото Или Не:
Yes
Опсег:
pH 0.00 ~ 14.00
Резолуција:
ph 0.01
Точноста:
+-0.1
Температурна компензација:
0 Centigrade ~ 50 Centigrade (32 ~ 122F)
Надворешна температура:
0 Centigrade ~ 50 Centigrade (32~ 122F)
Материјал:
ABS
Calibration Mode:
ATC
Батеријата:
4*1.5 V AG-13 Копчето Мобилен Батерии (НЕ се Вклучени)
Свеж

Избор на клиенти