.

.

New
Electrolyzer со Спојување на ЕУ Plug LCD Дигитален TDS Метар Квалитетот на Водата Чистота Филтер Тестер за Полнење

Electrolyzer со Спојување на ЕУ Plug LCD Дигитален TDS Метар Квалитетот на Водата Чистота Филтер Тестер за Полнење

DEN 346.00
DEN 407.04

Стока
Достапно.

Производите може да се широко се применува за третман на вода, индустријата, вода за пиење индустрија, семејство, индивидуални staycation, поле операција како вода за пиење квалитет алатки Вода Electrolyser : 1. Многу Лесно да се работи, брзо тестирање, очигледни резултати. Ви благодариме!
Пакетот вклучува(без мало пакет) :
1 x TDS Метар 1 x Вода Electrolyser 4 x Железо Бар 1 x Упатство
​. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Стави метални столбови во две чаши, ВКЛУЧИ и да започне со тестирање, По 30 до 60 секунди, го исклучите и да ги отстраните водата electrolyzer.6" Должина на Кабелот за Напојување : 80см/31. Тестирање методи : се Подготви две транспарентни чаши вода (100 до 150 ml ) еден куп држи вода од чешма, на други првенство има RO вода.5" Iron Бар Должина : 7cm/2. Со двете тест температура и на животната средина е на функција од температурата. наједноставниот и најевтиниот начин за тестирање на квалитетот на водата од себе за да ја видите состојбата на вашиот вода за пиење. Електронски боја тестер е ефикасен продажбата алатка која визуелно покажува разликата помеѓу високи TDS вода и ниска TDS вода. Внимание : да се Избегне електричен шок при користење на осмисли; не ги допирајте прачки откако precipitator е вклучен во електричен штекер.Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Вода Тест за Полнење : TDS Метар+Вода Electrolyser TDS Метар : TDS квалитетот на водата тест метар се користи за тестирање на вода TDS вредност, вода спроводливост, со цел да им суди на степен на чиста вода.

Детали

Бренд Име:
OOTDTY
Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
Број На Модел На:
517A9A30118
Свеж

Избор на клиенти