.

.

New
2017 Нов дизајн Велигден Pillowcase шарени Среќен Празник Велигден перница декоративни назад поддршка лен перница 45*45см cojines

2017 Нов дизајн Велигден Pillowcase шарени Среќен Празник Велигден перница декоративни назад поддршка лен перница 45*45см cojines

DEN 238.00
DEN 383.52

Стока
Достапно.


[Внимание] : Проекти вклучуваат исполнува и не се пополни две опции. Ве молиме имајте на ум дека кога купувате. [Материјал] : 100% природни Нови Згусне Лен Памучна Ткаенина .
[Size] : Секој покрие мерки околу 17.7"x17.7" (45см x 45cm)
[Тежина] : За 110g/pc [Попуст] : Пред страна печатени, задната страна е чиста коноп боја. [Патент] : Невидливи zip затворање. [ Миење температурата ] : Под 40°C. (помалку од 86 °F)

Ве Молиме Имајте На Ум 1.Мала варијација на бојата може да постои поради различни компјутерски монитор и светлина. 2.Сите перници се рачно изработени, не може да се 1-2cm отстапување постои. 3.Моделот е печатена, од една страна,задната страна е чиста коноп боја. 4.Ве молиме да се мијат овие опфаќа sepapately од друга облека. Со цел да се задржи свежа боја,Тоа е подобро да додадете сол во вода за вашата прва машина за перење. Производ Фотографии

Детали

Спецификација:
45x45cm No filling, 45x45cm With filling
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Цртан филм
Број На Модел На:
SMT0662ZT
Греење Метод:
Топла вода Торба Греење
Тип:
Седиште Перница/Назад Перница
Unpick и Измијте:
Пренослив и Перат
Техника:
Ткаени
Возрасна Група:
Возрасни лица
Обликот:
Плоштад
Шема:
Печатени
Пополнување:
Памук
Бренд Име:
DXLYMYU
Материјал:
Полиестер / Памук
Употреба:
Дома, Хотел, Столче, Декоративни, Чаир, Кат
Тип:
Перница Покрие/Перница Маска
Висат да се исуши, да се избегне триење и присилува:
Предната страна печатени, празно задната страна
Да се избегне продолжување на изложеност на сончева светлина:
персонализација
Свеж

Избор на клиенти