.

.

New
Црна / Бела Ретро Лофт Стил Чадор Droplight E27 Држачот За Бар Кујна Книжарница бар кафе канцеларија спалната соба студија

Црна / Бела Ретро Лофт Стил Чадор Droplight E27 Држачот За Бар Кујна Книжарница бар кафе канцеларија спалната соба студија

DEN 2144.00
DEN 3019.20

Стока
Достапно.

Информации За Производот
Технички Детали
Објектот Тежина за 1,2 килограми
Производ Димензии како слика
Реден број на модел : YY-P1230
Црна или бела боја
Модерниот Стил
Материјал метал
Моделот круг
Обликот круг
Извор на енергија E27 MAX 1*40 W
Напон 110-240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел Опис на Производот НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет до (1) на 10-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата. 2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша конекција може да резултат. 3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави. 4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда, секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица. 5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи материјали далеку од запали сијалица. Важни Информации Сијалица Напон 110-240 Volts ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел

Детали

Тип На Објект:
Pendant Светла
Бренд Име:
Newrays
Техника:
Насликани
Тело Материјал:
Железо
Извор На Светлина:
Халоген Светилки
Гаранција:
2 години
Број на извори на светлина:
1
Примена:
Трпезарија
сертификација:
CCC,CE,EMC,LVD,RoHS,УЛ
Осветлување Област:
15-30square метри
Е dimmable:
No
Стил:
Модерна
База Тип:
E27
Напон:
90-260V
Материјал:
Метал
Место:
Салон,Студија,Господар Спална соба,други спални соби,Хотел, Сала,Хотел Соба
Е Светилки Вклучени:
No
Извор На Енергија:
AC
Инсталација Тип:
кабелот pendant
Абажур Боја:
Бела,Црна
Број На Модел На:
YY-P1230
Тип На Прекинувач:
Без Да Се Префрлите
Заврши:
боја
Карактеристики:
Животна средина-пријателски
боја:
бела или црна
Свеж

Избор на клиенти