.

.

New
година Нови трендовски Кинески Crested - Злато, сребро позлатен животинско pendant и ѓердан - моден накит топла продажба за жени мажи

година Нови трендовски Кинески Crested - Злато, сребро позлатен животинско pendant и ѓердан - моден накит топла продажба

DEN 780.00
DEN 1199.52

Стока
Достапно.

Кинески Crested - Злато, сребро позлатен pendant и ѓердан е рачно изработени ѓердан,тоа се прави на цинк легура. Оваа деликатна мода накит ќе ги задржи сите очи на вас и ќе ја Искажете вашата љубов за оваа прекрасна раса!

Големина на : pendant мерки за прибл. 24.5 x 14 mm (0.55 x 0.95 инчи) и 1.3 мм Дебел (0.06 инчи). Синџир мерки 17.7 инчи (45 cm). Над 200$ може да биде бесплатен превозот од DHL ЕМС Опис на Кинески Crested : Кинески crested (научно име : Canis лупус familiaris), исто така познат како кучиња, кучиња, Кина голи голо куче, Кинески јаде куче, Кинески кралската Кина брод кучиња и кучиња, е една од само неколку ќелави куче раси во светот. Веројатно е роден во Кина, мали lapdog pappus од куче главата, како кинг династијата службен шапка така наречен Кинески crested. Воведен сад почна во 1975 година, таа му припаѓа на играчка, големината не е голема, обично не повеќе од 33 см висок. Неговата кожа е дизајн и боја, боја сорта, заеднички се црни со сини плакети и розова боја, со кафеави дамки. Кинески crested многу љубов чиста, не да се намали коса, нежна личност, како да се затвори со луѓе, е еден вид на многу погодна за семејни farmed lapdog.

Детали

Метална боја:
Злато-боја, Сребро Позлатен
Главниот Камен Боја:
Бела
Парична казна или Моден:
Моден
Тип На Објект:
Ѓердани
Pendant Големина:
24.5*14mm
Стил:
Тренди
Ѓердан Тип:
Pendant Ѓердани
Пол:
Унисекс
Материјал:
Цинк Легура
Синџир Тип:
Линк Синџир
Должина:
45cm
Метали Тип:
Цинк Легура
Обликотшема:
Животните
Број На Модел На:
T12
Свеж

Избор на клиенти