.

.

New
Мултифункционален a3 големина 6 бојата дигитално печатење машина цени еко растворувач печатач flatbed инкџет печатење машина

Мултифункционален a3 големина 6 бојата дигитално печатење машина цени еко растворувач печатач flatbed инкџет печатење машина

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Haiwn еко растворувач печатач печатач е многу сигурен,
совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за печатење
квалитетот. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба
кога купувате, По користење на мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор
изгорени кога.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.0 print resolution 5760*1440dpi посебно мастило CMYKLMLC снабдување со мастило, CISS моќ AC220 V/110 V возачот WINDOW95/98/2000/NT/XP/7 Опкружување при работа Температура : 10 - 35degree,Влажност : 20-80% пакување Анти-притисок картон
Пакување листа за вашиот референца :
Напомена : сите печатач цел да не содржат мастило ,ако е потребно ,можете да го купите од нашата фабрика
или локалниот пазар . Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот. Ние нудиме една година гаранција :
Сите делови (освен печати ја главата ,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рамките на
една година (не вклучува превозот на трошоците).
Спецификации на AR-500 Растворувач Печатач
печати модел AR-500 димензии на печатење А3+(320mm X420mm) Спецификации 640mm×610mm×410 mm(W*L*H) Пакување големина 660mm×690mm×470 mm(W*L*H) Нето тежина 48 Kg Бруто тежина 53kg брзината на печатење 173 дик(A3 фото) печати висина 1-65mm Печатење Тежина 8 Kg печати ја главата чистење метод автоматски менувач режим USB2. Тоа е комбинација
брзо печатење со брзина и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.Haiwn еко растворувач печатач печатите само за цврсти материјали, како телефонот случај,кожа, акрилик, пенкало и сл.

Детали

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото )
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото )
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
AR-500
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
flatbed инк-џет печатач
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
Нето тежина:
48KG
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Печати висина:
1-65mm(прилагодени за 90mm)
печати на тежина :
8kg
Медиуми:
камен ,дрво,метал,кожа,мобилен телефон ,плочките со имиња,рамка за слика
Пренос на чекање:
USB2.0
max .резолуција на печатење :
5760x1440dpi
Возачот:
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
посебно мастило:
CMYKLMLC
Свеж

Избор на клиенти