.

.

New
A3 Десктоп Облека Flatbed Dtg Печатач За Цена Со Rip Софтвер Т Риза Печатење Машина

A3 Десктоп Облека Flatbed Dtg Печатач За Цена Со Rip Софтвер Т Риза Печатење Машина

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Стоката мора да биде потпишан од страна на. Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност. Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба при купување, По користење на мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие не се во рамките на опсегот на бесплатно гаранција.Ние нудиме една година гаранција : сите делови (освен печати ја главата ,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови во рок од една година (не вклучува превозот на трошоците).
Печатење цената е многу ниска.A3 Десктоп Облека Flatbed Dtg Печатач За Цена Со Rip Софтвер Т Риза Печатење Машина
1.ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот,ако имате било какви прашања во текот на користењето на оваа машина,ние ќе обезбеди онлајн техничка поддршка.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.Она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден.Haiwn нуди одлична услуга и поддршка. Ние сме производство на принтери,Преку интернет проверка и насоки,ние може да ги реши сите прашања.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн.

Детали

Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 целосна големина)
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 целосна големина)
Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Број На Модел На:
AR-t500 т-маица печатач
Брзината На Печатење:
8ppm
По продажба на Услуги:
Националниот Заеднички Гаранции
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Тежина:
5kg
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Потрошен Тип:
етикета хартија
Dot Matrix Тип На Печатач:
Билет принтери
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
Т-маица Печатење Машина
мастило:
ув мастило
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..
Свеж

Избор на клиенти