.

.

New
Мини Ув Печатач За Печатење Прилагодено Лого Топче За Голф Flatbed Печатење Машина Со А3 Формат

Мини Ув Печатач За Печатење Прилагодено Лого Топче За Голф Flatbed Печатење Машина Со А3 Формат

DEN 143520.00

Стока
Достапно.

ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.
Нашата по услуга
Нашата фабрика нуди една година гаранција :
Било компоненти (освен печати ја главата ,мастило пумпа и CISS/мастило касети) неуспехот на нормална, ќе обезбеди нова во рок од една година(не вклучува превозот на трошоците).Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.
Нашите УВ печатач има 5760*1440dpi висока резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет е многу сигурен совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, УВ печатач обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.

Детали

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A3
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-УВ Mini4 топче за голф flatbed печатење машина
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
173sec(a3 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(a3 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
2007 година
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Големина:
800*750*650mm
боја:
CMYKLMLC или CMYK+2White
Тип:
ув печатач
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
55kg
сертификација:
CE
is_customized:
Yes
Боја & Страница:
multicolor
Број На Модел На:
AR-УВ Mini4 топче за голф flatbed печатење машина
Тип:
Дигитален Печатач
Поддржува Мрежа За Печатење:
Yes
Свеж

Избор на клиенти