.

.

New
Новиот модел на телефон случај пенкало топче за голф A4 ув печатач со 5760 X 1440dpi

Новиот модел на телефон случај пенкало топче за голф A4 ув печатач со 5760 X 1440dpi

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.Не постојат пратки на викенд и државни празници.Сите машини биле тест строго пред породувањето.Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.
Спецификација на AR-LED Mini6
Модел
AR-УВ LED Mini6
Големина
160mm X297mm
Спецификации
510*550*360 mm(W*L*H)
Боја на владата
CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC
Нето тежина
45 Kg
Бруто тежина
50kg
брзината на печатење
115sec( A4+ фото)
печати висина
1-45mm(прилагодливи, OEM цел)
Глава за печатење чистење метод
автоматски
резолуција на печатење
5760*1440dpi
медиуми
лична карта . ако купувачот има посебно барање, ве молиме укажуваат на напон се бара со цел порака.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn УВ печатач инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.

Детали

Почетен Датум:
До 2015
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-LED Mini6UV Flatbed Печатач
Макс. Големина На Хартија:
A4
Брзината На Печатење Во Боја:
111sec( A4 фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
111sec( A4 фото)
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Употреба:
ув flatbed печатач
Големина:
510*550*360
Тип:
ув flatbed печатач
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај,керамика ,стакло,дрво,итн..
Гаранција:
една година
Свеж

Избор на клиенти