.

.

New
DIY употреба A4 dtg печатач мал формат т-маица печатење машина за облека на децата

DIY употреба A4 dtg печатач мал формат т-маица печатење машина за облека на децата

DEN 71520.00

Стока
Достапно.

Надвор од една година, само за полнење на трошоците.Како можам да се прилагоди на печатење висина?
Haiwn т-маица печатење машина инсталира инфраред сензор па и на печатач може да се открие широчината на печатење објекти автоматски.Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.Ако нема посебни барања, печатачот ќе биде предаден според оценет напон на купувачот земјата. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот.0
резолуција на печатење
5760*1440dpi
посебно мастило
CMYK+2white
снабдување со мастило
мастило касети
моќност
AC220 V/110 V
возачот
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
Оперативен
Животна средина
Температура : 10-
35degree,Влажност : 20-80%
пакување
Анти-притисок картон
Пакување и испорака
1. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .Каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот локален пазар.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.Haiwn т-маица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство.DIY употреба A4 dtg печатач мал формат т-маица печатење машина за облека на децата
Производи Предност
1.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и.
Нашата Компанија
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
1.
Печатење цената е многу ниска.Анти-притисок Тетрапак Пакување
2.
Спецификација за haiwn-T400 Т-маица печатач
печати модел
Haiwn-T400
димензии на печатење
A4(210mm X297mm)
Спецификации
620*560*450 mm(W*L*H)
Пакување големина
670*640*500 mm(W*L*H)
Нето тежина
35 Kg
Бруто тежина
40kg
брзината на печатење
115sec(A4 фото)
Печати На Тежина
8 Kg
печати ја главата чистење метод
автоматски
пренос на чекање
USB2.

Детали

Почетен Датум:
До 2015
Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Тип:
Инкџет
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Автоматско и рачно
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
Haiwn-T400 А4 Големина DTG Печатач
Употреба:
Мастило За Печатач
Црна Брзината На Печатење:
115sec(A4 полна големина фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
115sec(A4 полна големина фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
текстилни мастило
Ceritification:
CE
Бруто тежина:
40kg
димензии на печатење:
A4
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Софтвер:
Rip софтвер
condiniton:
Нови
Медиуми:
т-маица,маица,текстил,ткаенини,итн..
Свеж

Избор на клиенти