.

.

New
Мали A3 Големина DTG т-маица печатени секојдневен памук краток Печатач Со Слободни Rip софтвер

Мали A3 Големина DTG т-маица печатени секојдневен памук краток Печатач Со Слободни Rip софтвер

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа било предизвикано
прашање,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување. Ве молиме да се подготви веб камера за да им помогне на нашите инженер за да ја проверите.Во која бои за текстил можат да се отпечатат? Производство на текстил печатач може да се печати на сите видови на бои за текстил. Надвор од една година, само за полнење на трошоците.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА 1. Со
Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.Како можеме да почнете да го користите печатач? Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот.Царинење такси се случи во земјите-увознички, како што увозни давачки, итн. и пред да го потпише тоа, ако се најде на надворешниот спакуван е оштетен, мора да се земе фотографии како
доказ и напишете "пакетот е оштетен за време на превозот" на товарен лист и, исто така, отвори пакетот за проверка на печатач во предниот
на курир.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.

Детали

Почетен Датум:
Мај-05
Црна Брзината На Печатење:
173sec(a3 полна големина фото)
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Број На Модел На:
AR-T500 Мали Димензии DTG Печатач
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(a3 полна големина фото)
Стил:
боја
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Внатрешна Меморија:
Никој
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Тип:
Инкџет
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Големина:
770*710*620mm
режим:
А3 димензии
боја:
CMYKWW
Резолуција:
5760x1440dpi
Сертификати:
CE
Тип:
Tshirt облека печатач
is_customized:
Yes
Плоча Тип:
Flatbed Печатач
Боја & Страница:
multicolor
Автоматско одделение:
автоматски
Поддржува Мрежа За Печатење:
Yes
Свеж

Избор на клиенти