.

.

New
пос печатач XP-P300 Мобилни приемот печатач

пос печатач XP-P300 Мобилни приемот печатач

DEN 2160.00

Стока
Достапно.

0 mm(24×24 точки) бар-код Карактер Продолжување карактер
лист PC347(Стандард Европа)/ Катакана / PC850(Повеќејазична) / PC860(португалски) / PC863(Канада-француски)/ PC865(Нордиските) Западот на Европа / грчки / Hebrew / Југоисточна Европа / Иран / WPC1252 / PC866(Кирилица#2)/ PC852(Latin2)/ PC858 / Iran II / летонија / Arabic / PT151(1251) типови на бар-кодот
1 D бар код : UPC-A/UPC-E/JAN13(EAN13)/JAN8(EAN8)/ CODABAR/ITF/CODE39/CODE93/CODE128
2 D Баркод : QR КОД/PDF417 Бафер Влезниот бафер 32k бајти NV Флеш 64k бајти Моќ
Напојување Текст:AC 110 V/240 V, 50~60 Hz извор на Енергија Излез:DC 9 V-2 A Физички карактеристики Тежина 213g Димензија
150×80 x 58mm(D x W x H) Животната средина Барања Работата на животната средина Температура (0~45) влажност(10~80%) Складирање на животната средина Температура(-10~60℃) влажност(10~90%)
.75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број 58mm хартија : Буквите A - 32 колони/Font Б - 42 колони/ Кинески,традиционален Кинески - 16 колони
Карактер големина ANK,Фонт На:1. Печатење Печатење метод на Директна термичка Печатење ширина 58mm Колона капацитет
8dots/mm, 384dots/линија брзина на Печатење 70mm/s Интерфејс
USB+Bluetooth Линија проред 3.1 mm(9×17 точки) Кинески,традиционален Кинески : 3.0 mm(12×24 точки) Фонт Б:1. Брзо печатење и солза приемот, широко се користи во билети и испорака известувања на сајтот, да заштедат време и пари, подобрување на услуги на клиентите, XP-P300 е вашиот најдобар избор. Со пари фиока интерфејс, исто така, може да се печати на десктоп компјутер.

Детали

Потрошен Тип:
Термичка Хартија
Стил:
Црна и Бела
Хартија Храна Режим:
Авто
Брзината На Печатење:
24ppm
Max. Резолуција:
203dpi
Макс. Големина На Хартија:
А1+
Почетен Датум:
2014
Интерфејс Тип:
Bluetooth
Бренд Име:
ScanHero
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Употреба:
термички печатач
Тежина:
2.3kg
Двострано Печатење:
No
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
XP-P300 Мобилни приемот печатач
Внатрешна Меморија:
32MB
Dot Matrix Тип На Печатач:
Билет принтери
Напон:
220-240V(±10%)
Црна Брзината На Печатење:
70mm/s
Поддржува Мрежа За Печатење:
Безжичната
Големина:
150*80*58
Тип:
термичка
Свеж

Избор на клиенти