.

.

New
2017 Топла продажба на мобилен телефон случај A3 LED mini6 ув печатач за директно на топче за голф,пенкало

2017 Топла продажба на мобилен телефон случај A3 LED mini6 ув печатач за директно на топче за голф,пенкало

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Може да Haiwn LED УВ печатач за печатење втиснување ефект?
Да, нашиот УВ печатач може да се печати втиснување ефект, за понатамошни информации или примероци слики, ве молиме контактирајте го нашиот претставник продавач.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред.
Ако не користите печатач повеќе од 3 дена, ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитна касети се специјално користи за заштита на глава за печатење)
Купување Информации :
1. Што е печатење цена?
Обично,1.

Детали

Макс. Големина На Хартија:
A4
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
111sec( A4+ фото)
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Брзината На Печатење:
8ppm
Црна Брзината На Печатење:
111sec( A4+ фото)
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Внатрешна Меморија:
Никој
Бренд Име:
airwren
Стил:
боја
Почетен Датум:
До 2015
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
AR-LED Mini6 ув печатач
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
ув flatbed печатач
Тип:
ув печатач
Големина:
700*710*600MM
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај,керамика ,стакло,дрво,итн..
Гаранција:
една година
Свеж

Избор на клиенти