.

.

New
Мобилен Телефон Случај Ув Печатач Ниска Цена Дигитални Стакло Печатење Машина Со Живописни Бои

Мобилен Телефон Случај Ув Печатач Ниска Цена Дигитални Стакло Печатење Машина Со Живописни Бои

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Дали тоа мора да се прска пред-слој?
Haiwn УВ печатач може да се печати бели бои директно и нема потреба за пред-слој. Она материјали може да Haiwn УВ печатач печатење на ?
Haiwn УВ принтери се мулти-функционални принтери : тоа може да се печати на какви било материјали, како што се телефон случај, кожа, дрво, пластика, акрилик, пенкало, топче за голф, метал, керамика, стакло, текстил и ткаенини итн.
Спецификација на AR-LED Mini6
Модел
AR-УВ LED Mini6
Големина
160mm X297mm
Спецификации
510*550*360 mm(W*L*H)
Боја на владата
CMYK+втората светска војна или CMYKLMLC
Нето тежина
45 Kg
Бруто тежина
50kg
брзината на печатење
111sec( A4+ фото)
печати висина
1-45mm(прилагодливи, OEM цел)
Глава за печатење чистење метод
автоматски
резолуција на печатење
5760*1440dpi
медиуми
лична карта .УВ печатач важи и за многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на керамички плочки,телефон случај, метал, стакло, дрво, топче за голф, автомобил CD DVD, пластични кеси, карти, итн.
Со Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, живот-време за бесплатна техничка поддршка на линија.

Детали

Бренд Име:
airwren
Интерфејс Тип:
USB
Стил:
боја
Макс. Големина На Хартија:
A4
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење:
8ppm
Број На Модел На:
AR-LED Mini6 ув печатач
Црна Брзината На Печатење:
111sec( A4+ фото)
Брзината На Печатење Во Боја:
111sec( A4+ фото)
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Почетен Датум:
До 2015
Напон:
100-240V
Внатрешна Меморија:
Никој
Примена:
За Комерцијални
Тип:
ув печатач
Употреба:
ув flatbed печатач
Големина:
700*710*600mm
Употреба:
ув печатач
мастило:
ув мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
Бруто тежина:
50kg
димензии на печатење:
160x297mm
печати на чекање:
CMYKWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Медиуми:
телефон случај,керамика ,стакло,дрво,итн..
Гаранција:
една година
Свеж

Избор на клиенти