.

.

New
нова машина за мал бизнис a3 еко растворувач печатење машина мобилен телефон печатење

нова машина за мал бизнис a3 еко растворувач печатење машина мобилен телефон печатење

DEN 95520.00

Стока
Достапно.

Ако не користите печатач повеќе од 3 дена,
ве молиме чисти печати ја главата со чистење течност и го стави во заштитната касети за печатач (заштитни
касети се специјално користи за заштита на глава за печатење). висок квалитет на енергија, заштеда на енергија, заштита на животната средина побарувачката на пазарот. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба
кога купувате, По користење на мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор
изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие не се во рамките на опсегот.Haiwn еко растворувач печатач дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство. Haiwn еко растворувач печатач има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 боја
печатење селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет.ако купувачот има посебно барање,ве молиме укажуваат на
напонот се бара со цел порака.? Таа, исто така може да
печатење на текстил?
Haiwn принтери се мулти-функционални принтери : Со пополнување на еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај,
пенкало, гитара зема,топче за голф, кожа, акрилик, итн.25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.
Нашата Компанија Екранот
Купување Информации :
1.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање
машини, под услов без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот
и да се постигне договор однапред. она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден.
НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА(ЕКО)
1.Сите машини биле тест строго пред породувањето. каде може да се купи резервни делови и мастила?
Нашата фабрика исто така, обезбеди резервни делови и мастила,можете да купите од нашата фабрика директно или други добавувачи во вашиот
локалниот пазар.

Детали

Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото )
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото )
Примена:
За Комерцијални
Број На Модел На:
AR-500
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
flatbed инк-џет печатач
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
Нето тежина:
48KG
Брзината На Печатење:
173sec(A3photo)
Печати висина:
1-65mm(прилагодени за 90mm)
печати на тежина :
8kg
Медиуми:
камен ,дрво,метал,кожа,мобилен телефон ,плочките со имиња,рамка за слика
Пренос на чекање:
USB2.0
max .резолуција на печатење :
5760x1440dpi
Возачот:
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7
посебно мастило:
CMYKLMLC
Свеж

Избор на клиенти