.

.

New
3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач машина се користи во ресторан

3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач машина се користи

DEN 3360.00

Стока
Достапно.

5
Парични фиока излез
DC 25 V/1 A
Физички карактеристики
Тежина
1. 2, Секој нов клиент кој ни даде 5-започнете со коментари и додава нашата продавница за неговите/нејзините омилени продавници можат да Уживаат во 5%
попуст на неговата/нејзината следна цел. Вашиот конзистентна поддршка propels нас да прават нашите најдобри за вас.0 mm ( 12×24 точки ) Фонт Б : 1.1 mm ( 9×17 точки ) Кинески,традиционален Кинески : 3.75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број
80mm хартија : големината на Буквите Е - 42 колони или 48 колони/Font Б - 56 колони или 64 колони/ Кинески,традиционален Кинески - 21 колони или 24 колони
Карактер големина
ANK , Фонт На : 1.60 KG
Димензии
190×145×145mm (D×W×H)
Животната Средина Барања
Работна околина
Температура (0 ~ 45) влажност(10 ~ 80%)
Складирање на животната средина
Emperature(-10 ~ 60 ℃ ) влажност(10 ~ 80%)
Сигурност
Машина живот
1million намалувања
Печатач главата живот
100 КИЛОМЕТРИ
1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ. 2, Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.
1, Ние ги Охрабруваме Нашите Клиенти да им Даде на сите нас 5-ѕвезда рејтингот ако нашите производи и услуги ги задоволи вас.
3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач машина се користи во ресторан
Печатење метод
Директна термичка
Печати ширина
72mm
Колона капацитет
576 точки/линија 512 точки/линија
Брзина на печатење
300мм/s
Интерфејс
сериски
Печатење на хартија
79.

Детали

Двострано Печатење:
No
Напон:
100-240V
Употреба:
Приемот Печатач
Брзината На Печатење:
40ppm
Тежина:
2.3kg
Max. Резолуција:
203dpi
Потрошен Тип:
Црна Прав Еден
Стил:
Црна и Бела
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Број На Модел На:
ХС-E81S
Црна Брзината На Печатење:
300мм/s
Интерфејс Тип:
Сериски порти
Хартија Храна Режим:
Се Тркалаат Храна
Бренд Име:
Honeprt
Примена:
За Комерцијални
Големина:
24*21*16cm
Макс. Големина На Хартија:
80mm
Тип:
термички приемот печатач
Свеж

Избор на клиенти