.

.

New
за Epson Чип Resetter за Epson Перо Про 4910 Оригинални Мастило Кертриџ

за Epson Чип Resetter за Epson Перо Про 4910 Оригинални Мастило Кертриџ

DEN 1242.72

Стока
Достапно.

проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.
Чип Resetter за Оригинални Мастило Кертриџ
Печатач компатибилност : за Epson Перо Про 4910 / Pro 4900
Производство : за Epson
Метод на Апликација :
1.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел. Пет секунди подоцна, црвената светлина се претвора во зелена, и тоа укажува и на чип податоци е освежен.
И бидете сигурни дека за контакт и со штекерот.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.проверете wiper и ограничување е валкано или не. Ако на црвено светло gleams, тоа значи дека конекцијата е во ред.
Внимание :
1.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување. Одговара на чип на жлебот на чип resetter, и да им овозможи на сондата, на чип resetter контакти контактор на чипови.
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица. Притиснете го 2 компоненти заедно.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.
Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.

Детали

боја:
Други,Зелена,Бела
Број На Модел На:
за Чип Resetter за Epson Перо Про 4910 Оригинални Мастило Кертриџ
Бренд Име:
YILINUOSI
Тип:
Други
Свеж

Избор на клиенти