.

.

New
за Epson Перо Про 9900 Право Мастило во Резервоарот Assy

за Epson Перо Про 9900 Право Мастило во Резервоарот Assy

DEN 11466.72

Стока
Достапно.

Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.
Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.
за Право Мастило во Резервоарот Assy
Печатач Компатибилност : за Epson Перо Про 9900
Производство : за Epson
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување.
Внатрешниот воздух треба да се целосно испразнета, пред тоа може да се користи нормално.Ако direty,треба да ги промените.проверете wiper и ограничување е валкано или не.проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел.
Внимание :
1.
И бидете сигурни дека за контакт и со штекерот.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.

Детали

боја:
Други
Бренд Име:
YILINUOSI
Број На Модел На:
за Epson Перо Про 9900 Право Мастило во Резервоарот Assy
Тип:
Други
Свеж

Избор на клиенти