.

.

New
Руски кукла цвеќиња diy сликарство се сметаат за печатење на платно DMC 14CT 11CT DMC Крстот Бод кинески Везови колекции Везана Поставува

Руски кукла цвеќиња diy сликарство се сметаат за печатење на платно DMC 14CT 11CT DMC Крстот Бод кинески Везови колекции Везана

DEN 396.00
DEN 671.04

Стока
Достапно.

(11 CT)ве молиме да користите 3 насоки теми за целосна бод,2 насоки теми за назад бод.45
/set US $ 4.
1598346309420134 Топло Препорачувам US $ 4.4
/set US $ 7. Моделот е отпечатена на платно (11 CT печатени и 14 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.12
/set US $ 5. Акции : Во Парк
Пакет Содржина :
Вез платно , Везови теми , Везови игла , шема.04
/set US $ 10.75
/set US $ 4.79
/set US $ 5. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.03
/set US $ 4.87
/set US $ 8.49
/set US $ 5.88
/set US $ 3.67
/set US $ 4.17
/парче US $ 6. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.77
/set US $ 5.77
/set US $ 6.17
/парче US $ 6.19
/set US $ 6.80
/set US $ 5. Користете растворливи заштита на животната средина материјал.29
/set US $ 5.11
/set US $ 3.19
/set US $ 7.60
/set US $ 5.
Инструкции за печатени
Инструкции за unprinted
1598346309420137 Топло Препорачувам US $ 5. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling.69
/set US $ 6.09
/set US $ 5.4
/set US $ 6.09
/set US $ 4.97
/set US $ 4. Ви благодариме за вашето разбирање. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.57
/set US $ 5.41
/set US $ 5.93
/set US $ 4. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 1-3 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација.83
/set US $ 5.45
/set US $ 5.92
/set US $ 4.87
/set US $ 5.45
/set US $ 4.
Опис : Големина(W*H) : 30cm*41cm ( 14 CT ) , 39cm*52cm ( 11 КТ ) на Теми Боја Количина : 26 Боја (Embroidering ткаенина) : Бела
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби.

Детали

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT печатени, 11CT unprinted, 14CT unprinted, 14CT печатени
Шаблон Тип:
Цртан филм
Бренд Име:
Радост Недела
Стил:
Традиционален Кинески
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Платно Пакување Метод:
Укината
Надворешното Пакување:
PVC кеса
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT
Ткаенина Тип:
Памук
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Број На Модел На:
C602-9
Свеж

Избор на клиенти