.

.

New
Swan Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

Swan Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана

DEN 500.00
DEN 555.84

Стока
Достапно.

11 CT тип ве молиме да користите 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.
Пакет Содржина : Embroider крпа ×1 Embroider теми ×1 Embroider игла ×2 Скицата ×1 Забелешка : (не надвор рамка)
Опис : Платно Големина : 35 cm × 31cm(14 CT) 44cm × 40 cm (11 CT) (не надвор рамка) Боја (embroidering ткаенина) : Бела Материјал : Памук Пакет содржина : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла,Скицата Акции : Во Парк
. Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите.
14 CT тип ве молиме да го користите 2 насоки теми,1 насоки теми за назад бод. Добар сјај,не-бледнее,не е лесно да се пробие и pilling. Моделот е отпечатена на платно (14 CT печатени или 11 CT печатени) , па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. 100% Сосема нов. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
14 CT слика печатени и 11 CT слика печатени е пред-печатени ткаенини. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. 100% еколошки памук. Користете растворливи заштита на животната средина материјал. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Answer : ___________________________ Note : 14 CT бело платно и 11 CT бело платно е платно unprinted ткаенина(ништо на ткаенина,тоа е празен). 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT).
Swan Отпечатена на Платно DMC Смета Кинески Крстот Бод Колекции на печатени Крст-бод поставите Везови Везана
Предност : Ние имаме свои фабрика,Ние квалификувани за вашиот најголемиот Дел наредби.

Детали

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT слика печатени, 14CT бело платно, 11CT бело платно, 11CT слика печатени
Бренд Име:
Радост Недела
Употреба:
Слики
Шаблон Тип:
Животните
Материјал:
100% Памук
Стил:
Европа
Платно Пакување Метод:
Укината
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Надворешното Пакување:
PVC кеса
боја:
Бела
Поставете Тип:
крстот бод
Вез Метод:
Крстот бод работа
Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT или 11CT
Свеж

Избор на клиенти