.

.

New
Цреша 2 Везови Конец DMC Крстот Бод DIY Везана 14CT 11CT Смета Кина Крстот Бод Колекции за Везови Крстот Занаети

Цреша 2 Везови Конец DMC Крстот Бод DIY Везана 14CT 11CT Смета Кина Крстот Бод Колекции за Везови Крстот Занаети

DEN 574.00
DEN 1083.36

Стока
Достапно.

48 /set
На Ѕвездена Ноќ на Van Gogh!11 CT 14 CT DIY Везана Смета Димензии Крстот Бод Поставува Колекции за Везови Игли за Плетење US$ 17. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.40 /парче
Сончогледово Вазна (3)! DIY Везана 11 CT 14 CT DMC Смета Крстот Бод Поставува Колекции за Везови Игли за Плетење Занает Хоби US$ 23.67 /парче
Бесплатно Овошје Кошница (5) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод 11 CT 14 CT се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занаети US$ 29.99 /set
Freeshipping Van Gogh е Сончоглед Сликарство!DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Поставува за Везови Игли за Плетење Занаети US$ 8. Тоа unprinted со бело платно , сите треба да dew линкот најнапред со себе ,а потоа целосно emborider ( малку тешко) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод. Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии , а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод.73 /set
Виолетова Вазна (2) DIY Везана DMC Смета Крстот Бод Комплет 11 CT 14 CT Колекции се Поставува За Везови Игли за Плетење Хоби и Занаети US$ 18.
Цреша (2) ! DMC nkf Крстот Бод DIY Везана 14 CT 11 CT Смета Кина Крстот Бод за Полнење за Везови Занаети и хоби
2015 година Нови Шиење Крст-бод Овошје-Apple 4 DIY Везана DMC Смета Димензии Крстот Бод за Полнење за Везови Игли за Плетење US$ 14.
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
.

Детали

Стил:
Европа
Шаблон Тип:
Цврста
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
пластична кеса
Вез крст:
смета крстот бод колекции
кина крстот бод:
За дома декорација
смета крстот бод:
Дома Декор
Пакување:
PP Кутија или ПВЦ Кеси
Вез крст:
занаети
Ткаенина Тип:
100 % Памук Крст
ХОБИ:
DMC Крстот Бод
Повод:
Партија,Ангажман, Свадба,Годишнина
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
DIY Везана:
DMC Крст-бод
Свеж

Избор на клиенти