.

.

New
Лили Крстот Везови Поставен Кинески Смета Крстот Бод Колекции Шема DIY 11CT DMC Крст-бод Ткаенина Крстот бод комплет Сликарство

Лили Крстот Везови Поставен Кинески Смета Крстот Бод Колекции Шема DIY 11CT DMC Крст-бод Ткаенина Крстот бод комплет Сликарство

DEN 256.00
DEN 482.40

Стока
Достапно.

Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод.Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е Поголем од 14 CT ) Пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне.
Големина (W*H) : 20cm*33cm (14 CT)
25cm*42cm (11 CT)
. ( малку тешко) . По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Лили Крстот Везови Крст Поставен Кинески Смета Крстот Бод Шема DIY Поставите DMC Крстот Бод Ткаенина Крстот бод комплет Сликарство
Бренд Име : Радост Недела
Embroidering Платно : Белата боја
Материјал : 100% Памук
Пакување Содржи :
Embroidering Игли *2
Embroidering Теми *Доволно
Embroidering Скицата *1
Вез Крпа *1
Крстот Бод Настава*1
(Не надвор рамка)
14 U : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Бело Платно
14 P : Со 2 насоки на теми за целосна крстот бод,1 насоки теми за црна бод - 14 CT Печатени Шема
11 U : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.- 11 CT Печатени Шема
Answer : ___________________________ Note : 14 КАРАТНО : користете 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод.- 11 CT Бело Платно
11 P : Со 3 насоки теми за целосна крстот бод,2 насоки теми за црна бод.

Детали

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
14CT Бело Платно, 14CT Печатени Шема, 11CT Бело Платно, 11CT Печатени Шема
Шаблон Тип:
Цврста
Стил:
Пастирски
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Материјал:
100% Памук
Тип:
Пакет
Бренд Име:
Радост Недела
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
PP
Свеж

Избор на клиенти