.

.

New
Бесплатен Превозот Компатибилен За H. P M1941A 8PIN Педијатрија Силикони Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда MP20/30/40 Кислород Сензор

Бесплатен Превозот Компатибилен За H. P M1941A 8PIN Педијатрија Силикони Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда MP20/30/40 Кислород

DEN 1063.00
DEN 1236.00

Стока
Достапно.

Бесплатен Превозот Компатибилен За H. P M1941 A 8 PIN Педијатрија Softtip Силикони употреба Spo2 Сензор Пулсот Oximeter Spo2 Сонда MP20/30/40 Кислород Сензор 3 M TPU
ИМЕ :
Ова е 8 pin Spo2 Сензор
Кабел lenth е 3.0 Метар
Компатибилен за Ц1, C3, М3, М4, MP20, MP30, MP40, MP50, MP70, MP80, MP90, VM4, VM6, VM8, HP Viridia 24 C,Heartstart дефибрилатор и Intelli Vue.
ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТРИ :
LED диоди
Црвена
660nm нормално
Инфраред
880/905/ 940nm нормално
Тест Опсег
Кислородна Сатурација(% Sp O2 )
0% до 100%
Пулсот го Оценувате( bpm )
30 за да 245
Точноста
Sp O2
±2%(90%-100% )
±3%(70%-89%)
неодреден(0-69%)
Пулсот Го Оценувате
±1 bpm ( 30-59bpm )
±2 bpm ( 60-149bmp )
±3 bpm ( 150-245bmp )
Складирање и Транспорт животна Средина
-10°C~+40°C
Температурата На Работа
+5°C~+40°C
Оперативни/Складирање/Транспорт влажност
0%-80%
Hyperbaric притисок
86k Pa-106 k Pa

Детали

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
SP0004d
Примена:
Пациентот Се Следи
Свеж

Избор на клиенти