.

.

New
Брзо пристигнување Anbai AT521 Батеријата milliohm Метар батеријата внатрешен отпор тестер 10u ohm ~32 ohm Напон 1mV~30V

Брзо пристигнување Anbai AT521 Батеријата milliohm Метар батеријата внатрешен отпор тестер 10u ohm ~32 ohm Напон 1mV~30V

DEN 17602.00
DEN 18528.00

Стока
Достапно.

Спецификација
Параметри Ac отпор тест на dc напон Basicaccuracy Voltage0.1% Мерен опсег Отпор : 10μΩ~32Ω напон : 1 mv ~ 30 VDC сигнал ниво 1 KHZ отворено коло напон спектар на Четири автоматски или рачно Тест брзина Еднаш по втор Според резултатите Директни читање вредности На најголемиот читање Отпор : 3200 (32/3) напон : 6000 Корекција Целосен опсег краток спој ресетирате comparator Без да предизвика Внатрешни предизвика Интерфејс Без напојување барања Напон : 198 vac ~ 240 vac фреквенција : 50 hz напојување : 15 најголемите va Големина и тежина, Големина на (mm) : 264 (широк) x107 (висок) x350 (длабоки) тежина : 4 кг Прилог ATL505 kelvin тест линија Опционални додатоци ATL506 A тест сонда ATL506 тест табела Други Економски батеријата внатрешен отпор тестер Четири бои вакуум VFDS флуоресцентни екранот
Функција Висока осветленост, Четири Бои VFD Екранот Дуплото Прикажување : Внатрешен отпор и напон на батеријата може да се прикажува истовремено Корекција Функција : Краток-коло нулта-опција за сите движи Comparator (сортирање) Функција : HI/ВО/НИСКО/ГД/НГ сортирање резултати се прикаже и излез 1k Hz AC ниска струја тест Четири терминал тест Beeper аларм Kaypad заклучување funtion Податоци се одржи funtion Апликација која се Користи за склопување тестирање, компактен конфигурација На состојба на ниска ниска струја надолу за да го карактеризираат со ниска отпорност карактеристики на механички и електрични компоненти Тест на различни видови на контакт отпорност на Алкални батерии, доведе батеријата деградација мерење и евалуација на живот ПРОЗОРЦИ онлајн откривање на Батеријата фабрика инспекција Супер capacitor еквивалентната отпорност (ESR) мерење
.

Детали

Бренд Име:
anbai
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
AT521
Мерен Опсег:
10u ohm ~32 ohm
Тестирање Напон:
1mV~30V
Точноста Класа:
Од 0,05%
Температурата На Работа:
Нормално
Свеж

Избор на клиенти