.

.

New
MASTECH MS5215 Висок Напон Дигитален Тестер на Изолација

MASTECH MS5215 Висок Напон Дигитален Тестер на Изолација

DEN 57600.00

Стока
Достапно.

0 (Полна Брзина) Параметрите, Индикатори
Животната средина Опсег на Температура и Влажност : 040°C, 90%rh подолу (не-кондензирана)
Екран : LCD Дисплеј, со Назад Светлина
Екранот Освежете го Оценувате : 1 Пат/s (0.2 V
Максимална Номинална Моќност : 15 W
Време за Континуирана Употреба : Сува тесто може да трае 5 часа и наплаќа батеријата може да трае 9 часа, под услов на 5k V генерација, +/-пристаништа дисконектирани и назад светлина затворени. Податоци Префрлување Функција во Можност да испратите зачувување на податоци во КОМПЈУТЕР преку USB интерфејс, да се формираат во графички топ листите и да се отпечатат за поднесување, и, исто така, може да се постави и да го модифицирате мерење параметри на PC крајот.00k V, Тест Изолација Отпор 0 5 TΩ; Max Тест Тековната 1m A
Во можност да се прикаже изолација отпор, течење на струја, ПИ, ДАР, и мерење на времето.
Складирање на податоци и Испратите Функција
Можност за рачно продавница 100 на податоци, автоматски рекорд 10 групи на податоци (360 мерење поени (максимум за секоја дата група), и автоматски рекорд датум и време.5°C за Складирање на Податоци во Функција во Можност рачно продавница 100 групи на податоци, и, исто така, може да се автоматски рекорд 10 групи на податоци, со секоја група можете да ги зачувувате 360 мерење поени (максимум.
Поле За Мерење На Апарати
250 V ~ 5k V Тест Напон
Макс 5 TΩInsulation Отпор Мерење Мерење на Отпор на Изолација за HP Уреди (Трансформатор, Електричен Кабел за податоци, и Електрични Машини, итн) Вграден во Висока Моќност Напонски Генератор (250 V ~ 5k V Прилагодливи) Автоматско Пресметување и Прикажување на ПИ (Поларизација Индекс) и ДАР (Dielectric Апсорпциона Стапка) Зачекори Напон Тест, Температурна Компензација, Температурни Мерења на локации, и Течење Тековната Мерни Податоци Чување и Вчитување Функција
Карактеристики
Тест Напон и Отпор на Изолација Мерење во Широк Спектар
Тест напон се движи од 250 V до 5k V, во 25 V зачекори setup и можност за мерење на 5 TΩ изолација отпор во максимум.

Детали

Температурата На Работа:
-20~70 целзиусови степени
Димензии:
z84*230*125
Број На Модел На:
MS5215
Точноста Класа:
5%
Бренд Име:
cnlandtek
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Мерен Опсег:
0.01 M Ohm~ 5 Т Ohm
Тестирање Напон:
250V~5000V
is_customized:
Yes
Димензии:
284mmx230mmx125 mm
Мерен Опсег:
0.01 M до 2 M
Тестирање Напон:
0-5000V
Свеж

Избор на клиенти