.

.

New
неменаџиран 4 port gigabit Рое Префрлање со едно 1000M uplink порта

неменаџиран 4 port gigabit Рое Префрлање со едно 1000M uplink порта

DEN 3456.00

Стока
Достапно.

3 x Проток Контрола на Full-Duplex режим на штедење на Енергија, технологија сили надолу неискористени пристаништа и кога поврзаниот уред е во standby режимот Plug and Play Здрав rack mountable метал случај Лесен за инсталација и употреба , и не треба да се конвертира од страна на софтвер и мрежа protoco
Стандарди и Протоколи
IEEE802.00 Mbps, 100 Mbps / 148,800 pps; 10 Mbps / 14,880 pps Статус на Led диоди : Систем на Моќ, По, 1000 Mbps, и Линк / Активност Полна жица-брзина неблокирачки прием и пренос Store-and-forward префрлување метод Назад притисок на Проток Контрола за Half-Duplex режим IEEE 802.
Карактеристики на IEEE 802.25 НА
Секоја порта до 30 W
100~240 V AC/50~60 Hz
LED Индикатори
Моќ, Линк/Act ( 10/100/1000 Mbps)
Безбедност & Емисија
FCC, CE, Ro HS
Животна средина
Оперативен Температура : 0°C~50°C
Складирање Температура : -10°C~70°C
Оперативен Влажност : 10%~90% не-кондензирање
Чување Влажност : 5%~90% не-кондензирање
Димензии (Dxšxv)
140*91*28 мм
Тежина
0.3 болест, 802.3 на Моќ преку Ethernet (Рое) во согласност Поддржува 10/100/1000bps брз Етернет 4 x Gigabit Авто-MDIX Рое пристаништа Надворешно напојување Обезбедува до 30 w за Рое Автоматски ги детектира Рое класа ниво на Напојува Уред 10 G Backplane проток на Товар го оценувате : 1000 Mbps/1488. Во оваа ситуација, електрична енергија се пренесува заедно со податоци во еден единствен кабел што ќе ви овозможи да се прошири вашата мрежа каде што не се електрични водови или куќи, каде што сакате да се поправи уреди како што се APs, IP Камери или IP Телефони, итн.

Детали

Број На Модел На:
LNK-104G
Свеж

Избор на клиенти