.

.

New
Мулти Конектори 0.5 километри СМ 1310/1550nm OTDR Мртвите Зона Eliminator, Влакна Прстени ,Оптички Влакна OTDR Започне Кабловска сандаче

Мулти Конектори 0.5 километри СМ 1310/1550nm OTDR Мртвите Зона Eliminator, Влакна Прстени ,Оптички Влакна OTDR Започне Кабловска

DEN 6144.00
DEN 7680.00

Стока
Достапно.

Nonmetal изградба ќе не дент, ги кородираат, или conduce електрична енергија на Вода и прашина докаже дозволувајќи им на единица да бидат земени во речиси секоја животна средина Случај може да куќа до 2,000 метри на влакна Авто Чистка Вентил за промени во височина и температура
Спецификации :
Должина x Ширина x Висина 9.com Пулсот Стабилизатор, Стартувај Кутија, Одложување Линија, Инсталација/Тестирање, Обука, Калибрација Соединение Latch за позитивни печат и лесно отворање со заклучување функција. Достапни во многу различни конфигурации и влакна должини Карактеристики : www.62" Материјал за сексуално и репродуктивно Полипропилен Боја Жолта /Сина Тежина 0. На OTDR Започне Влакна кутија се користи со Оптички Време Домен Reflectometers (OTDR е) да се помогне да се минимизира ефектите од OTDR е лансирањето пулсот на мерната неодреденост.KOMSHINE ODZE-500
Оптички влакна OTDR Започне Кабел Кутија/Влакна Прстени/OTDR Мртвите Зона Eliminator со Должина од 500 Метри
* Прикажаните Случај е Направен од страна на САД PELICAN : Вдп*, crushproof, и dustproof*
* Гума лагер за екстра заштита двојки како о-прстен печат*
* Автоматско Притисок Изедначување Вентил - салда внатрешни работи притисок, држи вода од*
* Нерѓосувачки челик хардвер*
*Случај е во можност да биде потопен под 1 метар вода до 30 минути, во согласност со IP67 тестирање параметри *
* Бродови во 24 Hours *
* Ние нудиме OEM услуги, Вашиот Сопствен Лебл Достапни, MOQ : 1 Парче *
* Конектор Тип : ФК/SC/ST/LC(UPC/АПЦ) - ВО странска валута/SC/ST/LC(UPC/АПЦ) *
Дизајнирани за да помогнат во тестирањето на оптички влакна кабел при користење на OTDR.

Детали

Бренд Име:
komshine
Конектор тип:
SC/UPC
Објектот Должина:
1m
Компатибилен:
Алкател-lucent
Број На Модел На:
ODZE-500
конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/SC/ST/LC(UPC/АПЦ)-ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/SC/ST/LC(UPC/АПЦ)
Должина:
500 meters
Купувачот Етикетата:
на располагање
Бранова должина:
SM
Тип:
OTDR Започне Кабловска сандаче
Име:
OTDR Мртвите Зона Eliminator
Свеж

Избор на клиенти