.

.

New
очила за сонце за жените бренд дизајнер 2018 Нови поларизирани очила за сонце oculos преголеми мода Метална Рамка дами УВ очила за сонце

очила за сонце за жените бренд дизајнер 2018 Нови поларизирани очила за сонце oculos преголеми мода Метална Рамка дами УВ очила

DEN 394.00
DEN 715.20

Стока
Достапно.

Но, очила за сонце се често надвор носат, случајно гребнатини, па така постојат некои мали детали да ве потсетам : очила за сонце дамка на лепливоста, не користете го ноктот за да се повлече, тоа е лесно да се изгребат Површината. Ако привремено сместен, на конвексни површината на очила нагоре, или лесно да се носат цвеќиња леќи. Очила за сонце може да се користи како посебен додаток за убавина или личен стил. Во тоа време, движењето на телото може да не биде премногу голем за да се избегне кинење или паѓа. Во исто време, очила, треба да се избегне контакт со корозивни статии како што се инсекти отвратителен, тоалет, козметика, спреј за коса, и фармацевтски производи, и да се избегне долгорочни директна сончева светлина и високата температура (над 60°C). Инаку, леќи и рамки може да биде нарушена или влошена. Всушност, начинот на одржување на сонце очила како очила за одржување, чистење, редење, за складирање треба да се развие навики. Во тоа време, движењето на телото може да не биде премногу голем за да се избегне кинење или паѓа. 5, редовни корекција на професионални продавница, деформација на рамка ќе предизвика товар на носот и ушите, леќа е исто така лесно да се изгубат. [Заштита на очила] 1, една рака го избере ќе ги уништи баланс на левата и десната рамки, што доведува до деформација, тоа се препорачува што ќе се одржи на двете раце и нозе по двете страни на образ образите, ги собереш на паралелни насока. 2, направете го првиот капакот кога прв левата огледало нозе, не е лесно да се предизвика рамка деформација.

Детали

Eyewear Тип:
Очила за сонце
Тип На Објект:
eyewear
Оптички Леќи Атрибут:
Photochromic,Огледало,UV400,од Тебе
Бренд Име:
JIYOUOU
Пол:
Жените
Леќи Материјал:
Поликарбонат
Леќа Ширина:
59mm
Леќа Висина:
55мм
Стил:
Мачка Очи
Рамка Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Одделот За Името:
Возрасни
Број На Модел На:
XD1803-18081
погоден за лицето форма:
Тркалезно лице,Долго лицето,Плоштад лицето на,Овален облик на лице
очила за сонце функција:
UV400,Анти-отсјај,Анти-замор
Други Имиња:
Очила За Сонце,Eyewear,Наочари
леќи во боја:
Чадот,Кафена,Сина Revo,Светла црна,Бургундија
Големина:
One size fit all face
Пакување:
Крпа Торба и Кутија
Употреба Предмет:
Референци,Патува,Т Шоу,Возење
Стил:
Моден Гроздобер Сонце Очила, Елегантен
Материјал сила:
силна
Леќа Тип:
HD Поларизирани леќи
Свеж

Избор на клиенти