.

.

New
Trainertec DT2000 2000m Далечински Куче Обука Јака Водоотпорен,Електричен Шок Јака 10 на Ниво на шок вибрации Куче Обука јака

Trainertec DT2000 2000m Далечински Куче Обука Јака Водоотпорен,Електричен Шок Јака 10 на Ниво на шок вибрации Куче Обука јака

DEN 5135.52

Стока
Достапно.

Фитинг Јака и на Куче
Место јака рака во средината на кучето е вратот. Кога нашите очи не е
добра во шума , Ние може да се види на висока светлина од 200~300 метри далеку и да дознаете нашите куче
лесно .7 V Li-ion батерија на Сертификатот CE & RHOS Гаранција 2 години
Answer : ___________________________ NOTE : црвена LED светло ќе флеш кога батеријата е слаба моќ.Бесплатен превозот за многу земји
2.1 CM Фреквенција 433 MHz Предавателот тежина 95g Приемник colar тежина 90g Рака тип 75СМ должина TPU рака Предавателот батеријата 545m Ah c Приемник батеријата 650m Ah 3.
Притиснете и задржете на " В "копчето за 3 секунди ," C " куче добие јака ќе ја нагласи флеш 5 т imes потоа флеш 1 еднаш на 3 секунди континуирано . Исто така, можете да одберете или постојан или еден стимулација, во зависност од вашето куче е темперамент и вашиот тренинг цел. Детали како што е подолу :
Главната feactures на DT2000 метри оддалечена куче обука јака
1.
Заостри тока, држејќи го со два прста како ќе се повлече на рака сит. Меморија функции за стимулација ниво во предавател.
"А" куче е бела нагласи Led,
"Б" куче е црвена нагласи Led ,
"Ц" куче е зелена нагласи Led . Гумени Капак треба да се соочи наназад( кон кучето е во градите).
Притиснете и задржете на ""копчето за 3 секунди , А" куче добие јака ќе ја нагласи флеш 5 т imes потоа флеш 1 еднаш на 3 секунди континуирано . 10 нивоа на вибрирање funtion
5.нашата топла продажба на предмети
Trainertec DT2000 2000m Далечински Куче Обука Јака Водоотпорен,Електричен Шок Јака 10 на Ниво на шок вибрации Куче Обука јака
Нашата услуга :
1.3 CM Приемник јака големина 7.
Може да кликнете на "+" или "-" копчето за да одберете соодветен шок ниво, потоа притиснете "" копчето за 1 пат , 1 пат вибрира ; Притиснете и задржете на "" копчето за за околу 8 секунди континуирана стимулација вибрира
4.

Детали

Приклучок Тип:
НИ приклучокот, ЕУ приклучок
Тип:
Кучиња
Бренд Име:
Trainertec
Тип На Објект:
Обука Јаки
Број На Модел На:
DT2000
Материјал:
Пластични
боја:
Црна
далечински заѕвони:
2000 метри
Јака Материјал:
TPU
Avaliable контролирани кучиња:
1 куче
Копчето Материјал:
Гума
Водоотпорен:
IP7
Име:
водоотпорен куче шок јака
погледнете куче:
LED Блиц Светлина
Се потенцира :
2000m Водоотпорен Батерија Далечински Куче Обука Шок Јака
Yes:
Beep Вибрации Електричен Шок
Свеж

Избор на клиенти