.

.

New
МЕТАЛ ОПРЕМА СЕРВО МОТОР(360 СТЕПЕНИ ПОСТОЈАНА РОТАЦИЈА ) 16007

МЕТАЛ ОПРЕМА СЕРВО МОТОР(360 СТЕПЕНИ ПОСТОЈАНА РОТАЦИЈА ) 16007

DEN 1056.00

Стока
Достапно.


На 360 Степен Ротација Метал Опрема Серво Мотор е двојна носечка, coreless, метал опрема, стандард вртежен момент 360 степен ротација серво мотор. Тоа е погоден за мобилен робот управувано мотор. Исто така, тоа може да се користи за тркала и совршен за средни електрични авиони, хеликоптер или мини мобилен робот за полнење, итн. Оваа серво мотор доаѓа со голем број на различни серво рогови и оружје со монтажа хардвер.
Спецификации
Работен Напон : 3-7.2 V Работат на струјата : 100 Работна вртежен момент : 13kg/cm Просечната брзина : 53-62 вртежи во минута Ротација опсег : 0 - 360 степени Работна Температура : -30~+60 ( Centigrade ) Големина : 41.7x19.7x42.9mm Тежина : 55g Кабел Должина : 300мм

Детали

Свеж

Избор на клиенти