.

.

New
Обичај метал етикети за торба, облека, чевли, debossed логото, цинк легура материјал, gunmetal боја, прифати мали цел

Обичај метал етикети за торба, облека, чевли, debossed логото, цинк легура материјал, gunmetal боја, прифати мали цел

DEN 22320.00

Стока
Достапно.

Метална Етикета Материјал : Цинк легура Големина : 30x12mm, дебелина 2mm Техника : логото deboossed, со игли и навртки Боја : злато/сребрена Тежина : 5.65 g/pc
Оваа етикета е за другите наши купувачи, не е за продажба, само за вашиот квалитет и стил референца. Па, ве молам да ми испрати свој дизајн или логото пред поставување на цел, јас ќе ви цитирам цената. Ако немаат свој дизајн, молам да ме известите за вашата идеја, ние ќе го направи уметнички дела за потврда пред производство.
За повеќе етикета слики, ве молиме посетете ја нашата веб страница : www.clothinglabels.cn
Othere облека, додатоци со висок квалитет.

Детали

Тип На Производ:
облека labels
Техника:
Врежана
Функција:
Мие,Еко-Пријателски
Етикета Вид:
Главната Lables
Употреба:
Чанти,Чевли,Облека
Број На Модел На:
P004670
Материјал:
Метал
Бренд Име:
Pinli
Свеж

Избор на клиенти