.

.

New
14K Злато Природни 10.50 кт Cabochon Намали Сини Топаз Дијамант Капка Обетки

14K Злато Природни 10.50 кт Cabochon Намали Сини Топаз Дијамант Капка Обетки

DEN 20544.00

Стока
Достапно.


[xlmodel]-[custom]-[9864]
Бренд Cai Mao Накит Име Топаз Златни Обетки Главниот Камен
10.50 кт Природни Топаз(за 9x11mm овална форма) Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.43 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Розово Злато Прибл. 2.76 g Прилагодување Големина
25.00 mm Должина, 10.00 mm Ширина Забелешка
Направени да Нарачате
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Детали

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Бренд Име:
CAIMAO
Метал Печат:
14k
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
N201308112
Стил:
Етнички
Certificate Type:
GDTC
Обликотшема:
Круг
Главниот Камен:
топаз
Пол:
Жените
Страна Камен:
дијамант
Накит Тип:
Обетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Главниот Камен:
топаз
Пол:
Жените
Обетки Тип:
Капка Обетки
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Материјал Тип:
Роуз Злато
Парична казна или Моден:
Парична казна
is_customized:
Yes
Стил:
Романтични
Свеж

Избор на клиенти