.

.

New
Caimao 14K Злато Природни 5.80 кт Cabochon Намали Пурпурна Аметист Дијамантски Обетки

Caimao 14K Злато Природни 5.80 кт Cabochon Намали Пурпурна Аметист Дијамантски Обетки

DEN 19680.00

Стока
Достапно.


Бренд Cai Mao Накит Име Аметист Златни Обетки Главниот Камен
5.80 кт Аметист (Околу 8x10mm)
Боја : Виолетова Јасност : VS Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.36 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Розово Злато Прибл. 4.42 g Прилагодување на Големината Должина : 13.00 mm Ширина : 11.00 mm Забелешка
Направени да Нарачате
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Детали

Earring Тип:
Капка Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Роуз Злато
Стил:
Класичен
Бренд Име:
CAIMAO
Метал Печат:
14k
Број На Модел На:
N201308113
Повод:
Ангажирање
Certificate Type:
GDTC
Главниот Камен:
Аметист
Обликотшема:
Круг
Пол:
Жените
Страна Камен:
дијамант
Накит Тип:
Обетки
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Главниот Камен:
Аметист
Пол:
Жените
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Материјал Тип:
Роуз Злато
Парична казна или Моден:
Парична казна
Стил:
Романтични
Свеж

Избор на клиенти