.

.

New
Рачно Изработени Катана Јапонски Самурајски Змеј&Змија Kendo Меч 1060 Висока Јаглероден Челик Легура Tsuba Целосна Танг Нож Битката Подготвен

Рачно Изработени Катана Јапонски Самурајски Змеј&Змија Kendo Меч 1060 Висока Јаглероден Челик Легура Tsuba Целосна Танг Нож Битката

DEN 4608.00

Стока
Достапно.

На Habaki (сечилото јака) е едно парче месинг изградба. Спецификите вкупна Должина : 40. Жалфија-О е врзана околу светла бакар Kurigaga (knob) на scabbard.98 kg (appro) Сечилото Материјал : 1060 јаглероден челик + Нафта угасне Tsuba Материјал : Алуминиум Saya Материјал : Тешко дрво Рачка Материјал : Вистински зраци кожата + Тешко дрво Сечилото Облик : SHINOGI-ZUKURI Kissaki Облик : ЧУ-KISSAKI ЗДРАВО(крв ритам) : Да Sharpess : Многу остри Состојба : Brand new Опис на Овој меч е рачно кован и страна, наострен користење на Јапонски методи за да се создаде совршена ножот. На Fuchi (ракави) и Kashira (buttcap) се направени од алуминиум. Две бакарни Menuki (украс) се на секоја страна на Tsuka. Ова е најдобриот меч ќе се најде во цена опсег. TSUBA : На Tsuba (чувар) на мечот е направен од алуминиум. Династијата на мечот е заштитена од две Mekugi (peg).20 цм Сечилото Ширина(во близина на Kissaki) : 0.05 kg (appro) Тежина(без Saya) : 2.91 инчен / 2. На врвот на сечилото е Чу Kissaki (средна должина).
(4) Поради нашите мечеви се полни рачно изработени, па Спецификации ќе се разликува малку од меч на меч. Кликни ТУКА за да се добие дрвени стојат! (3) на Овој Катана треба да се преземат, освен целосно во секое време за одржување цели, можете да ја размонтираат меч од се справи со преземање од две штипки.8 инчен / 70. Тоа е, исто така ви овозможува да се направи колекција на реални, но сепак убава самурајски меч, или да се претстават еден на вашиот пријател. Додатоци на мечот се сите автентични од зраци кожата се справи, да свила мудрец-o и бакар се оксидира фитинзи.

Детали

Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Бренд Име:
Рик Wan Меч
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Метал
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти