.

.

New
Целосно Рачно Изработени Самурајски Меч Јапонски Катана Висока Јаглероден Челик Остри Целосна Танг Сечилото Espada Змеј Врежани Saya Нож

Целосно Рачно Изработени Самурајски Меч Јапонски Катана Висока Јаглероден Челик Остри Целосна Танг Сечилото Espada Змеј Врежани

DEN 6378.00
DEN 7248.00

Стока
Достапно.

Ве молиме имајте во предвид дека не сме брод за време на викендите, или национални празници. Ние гарантираме ние ќе се 100% slove било проблем за вас. Откако ќе ни покаже на екранот на двата 5 ѕвезди , ние ќе ви ги даде $3 ПОПУСТ за вашата следна цел.
Бесплатни Rayskin за Избор на
Бесплатни Saya за Избор на
1.
Топло Прашува 1. Конечната боја ве молиме погледнете ги нашите актуелни стоки. Ве молиме e-mail на нас пред да замине на негативни повратни информации или отворање каков било спор на сајтот. Како и сите на нашите мечеви се целосно рачно изработени, 1`2 см се разликува може да биде постоеле. Повеќе време ќе бидат потребни ако мечот е прилагоден. *Пакетот вклучува : 1. Поради монитор и вистинските снимање на осветленоста и други причини, ќе има одредена боја разлика. Никогаш нема да ги разочара секој меч-љубовник и нашите клиенти. Ако не сте задоволни со нашата porducts, pls контактирајте со нас пред да ја напушти неутрален (3 ѕвезди) или негативни (1-2 ѕвезди) повратни информации . Ве молиме да знаат ова пред да го купат тоа.меч торба (боја е испратен од страна на случаен избор,слободен како подарок, нема гаранција за враќање или размена)
Можете да дизајн свој меч тука. Ви благодариме ! 2.
SEPPAS(spacer) : Две Seppas обезбеди Tsuba (ако tsuba не е толку тесна, по долго време,може да се размонтираат меч и го стави повеќе seppas таму). Комуникацијата е најдобар начин да се решат проблемите.28 инчен Menuki : Алуминиумски
Танг : Целосна танг Fuchi& Kashira : Алуминиумски
Крв ритам : Двоен бо-здраво Ito : Синтетички кожа јаже
Острината : Остар Sageo : Синтетички свила
Rayskin : Вистински rayskin Saya : Тврдо
СЕЧИЛОТО : сечилото на овој меч е рачно кован и полиран со 10 процедури. Ако не сте 100% задоволни со квалитетот на купувањето од Shinside, можете да се вратите.
Ако дополнителното плаќање треба да биде обвинет, немојте да се направи исплата прво кога ќе го порачаат.

Детали

Бренд Име:
ШИ JIAN
Тема:
Спорт
Регионален Функција:
Јапонија
Материјал:
Метал
Стил:
Народната Уметност
меч стил:
катана
Употреба:
метал дома декорација
is_customized:
Yes
Сечилото Материјал:
1060 јаглероден челик сечилото
Острината:
ОСТАР
крв жлебот:
Двојно бо-здраво
Saya:
Тврдо, врежани змеј
танг:
целосна танг
Техника:
Рачно изработени
Број На Модел На:
LQ15019
Свеж

Избор на клиенти