.

.

New
HANDFORGED УКИНАТА ЧЕЛИК ЦРВЕНА/ЦРНА големите Крвни Ритам БОЈА СЕЧИЛОТО Кинески Longquan Меч Хан Меч Високо Квалитетни Алуминиумски абонос Обвивка

HANDFORGED УКИНАТА ЧЕЛИК ЦРВЕНА/ЦРНА големите Крвни Ритам БОЈА СЕЧИЛОТО Кинески Longquan Меч Хан Меч Високо Квалитетни Алуминиумски

DEN 5232.00

Стока
Достапно.


HANDFORGED УКИНАТА ЧЕЛИК ЦРВЕНА/ЦРНА големите Крвни Ритам БОЈА СЕЧИЛОТО Кинески Longquan Меч Хан Меч Високо Квалитетни Алуминиумски абонос Обвивка
ПРОЦЕСОТ НА ГРАДИ :
СЕЧИЛОТО :
-На сечилото на мечот беше рака фалсификувани користење на античките метод на мечот одлуки . полна рака фалсификувани и полна рака полиран.
-Сечилото беше УКИНАТА ЧЕЛИК ЦРВЕНА/ЦРНА БОЈА хо челик СЕЧИЛОТО, а тоа е ламинат во Maru стил(еден вид).
*Оваа мечеви е за оние кои сакаат вистинска целосна функционална меч. Мечот е направен во истиот метод на античките процесот на донесување на мечеви и е поостри од жилет. Додатоци на мечот се сите автентични од зраци кожата се справи, и висок квалитет на јаглероден челик фитинзи. Ова е најдобриот меч ќе се најде во цена опсег и убаво за работа. ве молиме дефинитивно се шеташе понуда на ова да го додадете вашиот значителни колекција!
Answer : ___________________________ NOTE :
Поради нашите мечеви се полни рачно изработени, па Спецификации ќе се разликува малку од меч на меч. ве молиме да се разбере.

Детали

Тема:
Спорт
Стил:
Традиционален Кинески
Бренд Име:
КИП-меч
Материјал:
Метал
Регионален Функција:
Кина
Вкупна Должина:
48cm/18.9 инчен
Должина На Ножот:
30cm/11.8 инчен
Се Справи Со Должина:
14cm/5.5 инчен
Сечилото Ширина:
3.5 cm/1.4 инчен
сечилото дебелина:
0.8 cm/0.3 инчен
Структура:
Еден челик
Сечилото материјал:
УКИНАТА ЧЕЛИК ЦРВЕНА/ЦРНА БОЈА СЕЧИЛОТО
Топлина Лекување:
вода борбата против
Saya материјал:
Абонос
Додатоци за монтирање:
Висок квалитет на алуминиум tsuba
Свеж

Избор на клиенти