.

.

New
Рачно Изработени Катана 1095 Челик Глина Темперамент Сликарство Црното Злато Scabbard Вистински Јапонски Самурајски Меч, Сечење Подготвени

Рачно Изработени Катана 1095 Челик Глина Темперамент Сликарство Црното Злато Scabbard Вистински Јапонски Самурајски Меч, Сечење

DEN 5497.00
DEN 5786.40

Стока
Достапно.


Внимание : Фотографиите се за повикување само. Вистински производ може да се разликува.
Предмет Бр. : Z-046 вкупна Должина : 104 CM Нож Должина(без Habaki) : 71 CM Сечилото Материјал : 1095 Челик, Глина-калено HCR со hohi(ритам),вистински hamon Сечилото Функција : глина-калено,рака полиран со јапонски меч камен Сечилото Дебелина : 7.0 mm Сечилото Ширина : 3.2 cm Сечилото Цврстина : 35-45 HCR Scabbard (Јас)Материјал : тешко дрво, Лакирани Scabbard (Јас) Должина : 76cm Рачка (Tsuka)Материјал : 26cm Rayskin(исто) : бела imiated rayskin Ito и Sageo : полиестер јаже Работ на Ножот : остар Жилет Tsuba Материјал : Месинг,позлата со злато и сребро Fuchi &Kashira Материјал : месинг,позлата со злато и сребро Habaki Материјал : месинг Други Приклучоци(Seppa,Menuki) : Месинг Fittngs Функција : пескарење poslish, позлата Пакување : пена кутија,меч торба

Детали

Големина:
Katana
Регионален Функција:
Јапонија
Стил:
Јапонија Стил
Материјал:
Метал
Тема:
Луѓе
Бренд Име:
KAWASHIMA ЧЕЛИК
Тип На Објект:
Јапонски Самурајски Меч
Повод:
Декоративни/ Display/Колекционерски/ обука/сечење
Број На Модел На:
Z-046
Место на Потекло:
CN
боја:
црна/злато
Спецификација:
104cm/katana/41 inch
Должина На Ножот:
71cm
Сечилото Материјал:
1095 Глина-калено HCR со ритам и вистински hamon
hamon:
Вистински hamon
Сечилото Цврстина:
35~45HCR
Свеж

Избор на клиенти