.

.

New
лукс illuminance проток метар светлина Дигитална Smart Sensor 1~200.000 лукс

лукс illuminance проток метар светлина Дигитална Smart Sensor 1~200.000 лукс

DEN 2384.64

Стока
Достапно.

5 cm Стандардна Картон Бруто Тежина 16kg
Напомена :
Стандарден пакет не вклучуваат батериите.000 лукс Точност ±3% Единица Избор лукс /Фк Мерка Ниво Избор Прирачник Повторливост ±2% Фреквенција за Земање 1. Ако тоа е потребно итно да, ние може да се прати преку DHL со конкурентна агент товар на трошоците.Опис Карактеристики
Лукс метар е широко се користат во електро-оптички извори, истражувачка настава, металургија зграда, индустрија инспекција, како и земјоделство истражување и осветлување контрола
СПЕЦИФИКАЦИИ Мерен Опсег 1~100.Ви благодариме за вашата поддршка!
Превозот
1. Се проценува дека времето за испорака е на 10~20 работата дена да Азија, САД, АУ, велика БРИТАНИЈА, повеќето западно-Европски земји; 15~30 работата дена на повеќето други земји.
Контакт
1. За било какви прашања, прашања или помош, ве молиме контактирајте со нас преку Trade Manager или преку e-mail.5 време/sec Резолуција 1lux Време на Одговор 1s Data Hold Функција Да Електрична енергија Индикација Да Преоптоварување Индикација Да Автоматско Исклучување Да Max/Min/Разлика Читање Функција Да Работна Средина, 0~40 C ПАКУВАЊЕ ИНФОРМАЦИИ Напојување 9 V DC батеријата Производ Нето Тежина 209g Производ Големина 151*83*26. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 2 работни дена. Ве молиме НЕ остави негативни повратни информации, без да бара помош. Ве молиме, ве молиме контактирајте со нас пред исплата. Ние обезбедуваме 12 месеци гаранција.

Детали

Бренд Име:
FRU
Број На Модел На:
AS823
Свеж

Избор на клиенти