.

.

New
Британскиот Yi Јуани Трговија На Еден Долар 1921 Месинг Сребро Позлатен Копија Монети

Британскиот Yi Јуани Трговија На Еден Долар 1921 Месинг Сребро Позлатен Копија Монети

DEN 128.00
DEN 144.00

Стока
Достапно.

Ние може да вети дека нашиот сите пари се метални е Cupronickel и сребро позлатен.
ПРОИЗВОДСТВО ОПИС
Само pictrues го има жигот,сето тоа е се од себе фабрика.
Ова е линк од мојата продавница,можете да ја внесете во мојата продавница да се види на сите видови на монети,и доколку имате било каков проблем,ве молиме контактирајте со нас,морам да дадам се од себе за да ви помогнат.Само што може да ни даде примерок на пари,Ние можеме да произведуваат сите видови на монети.И фабрика се направи монети ,процесот е многу сложен,и ние може да се справи со огледало многу добро со artifical.
1 Долар Британската Трговија Долар
Obverse
Обратна
Опис
Земја
Години
Метал
Обединето Кралство
1921 година
Позлатен Сребрен
Дијаметар ( mm )
Тежина ( гр )
Ориентација
±39.и јас се надевам дека можеме да имаме одлична соработка. Ако ви треба EMS,ве молиме контактирајте со нас,Но ние треба сами да плаќање на frieght за ЕМС.
3 : Ние може да се контролира тежината многу строг,и секој парички по заврши на машината,тогаш имаме различни техничар справи со монети огледало и работ,најпосле,ние може да се направи монети изгледа како старите оригинални, па нашите секој техничар може да ви даде различни уметнички ефект.ве молиме да остави позитивна порака,таа може да ни даде огромен поттик ,ако имате прашање за производот,ве молиме да ми кажете,јас мора да се направи mybest да им помогне на вас,ви Благодариме.

Детали

боја:
Сребрена, Црна
Бренд Име:
HERUCHAO
Година:
1920-1939
Регионален Функција:
Европа
Стил:
Античкиот Имитација
Тема:
Луѓе
Техника:
Кастинг
Материјал:
Бакар
Свеж

Избор на клиенти