.

.

New
Бесплатен превозот!Силиконски Термички проводници за Маснотии /соединение /Paste За CPU ладилник HY510 ST25g

Бесплатен превозот!Силиконски Термички проводници за Маснотии /соединение /Paste За CPU ладилник HY510 ST25g

DEN 960.00

Стока
Достапно.


Клучни Спецификација
HY500 Термички Проводници за Маснотии/LED Светло Силикон Термичка паста
Краток Опис
Боја Сива .
4>Било друго прашање ,не двоумете се да контактирате со нас
Повратни информации
Ние сме многу за повратни информации од сите наши клиенти,било на вашиот предлог или идеја за нашите производи и услуги ќе биде прифатена,и ако било незадоволни,не двоумете се да не контактирате, ве молиме, вашето задоволство е наша крајна цел е!.Место мал пад на топлинска маснотии во центарот на ладилникот база,тест тоа еднакво со scraper или прст cot,најдобри
дебелината е 0.
2>Испорака период : 3~5 работи од Експрес врата до врата услуга и аеродром до аеродромот услуга, ако со брод, тоа зависи од тоа
распоред и дестинација.
За Нас
Ние, Шенжен Halnziye Electronics Co.
Оваа термички маснотии треба да се користи за да се пополнат празнините и да се прошири за ладење област помеѓу греење единица
и heatsin
Ro HS&PFOS&СТИГНАТ до appliant со SGS тестирање извештај.7 W/m-K
Карактеристики
HY500 е најдобро ефикасна сива термички проводници силикони маснотии
Подобро ладење перформанси од белата термички маснотии со висока термичка спроводливост графит и
во прав.Прикачување на топлина мијалник да процесор и да се Избегне отстранување на топлина мијалник по инсталирањето на тоа.
3>Сите Пораки ќе бидат одговорени во 12 часа, ако не добивате нашиот одговор,ве молиме испратете го повторно и ние ќе ви одговори што е можно поскоро.

Детали

Пакет:
Yes
Линии:
Никој
Бренд Име:
HALNZIYE
Број На Модел На:
HY510
Тип:
Проводен Heatsink Гипс
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
AMD&Интер
Примена:
Процесор
боја:
сива
коефициент на топлинска спроводливост:
1.93 W/m-K
Сертификат:
MSDS/SGS/ROHS
Термичка Отпорност:
0.087
Специфична Тежина:
2.5 g/cm3
Работата Temperture:
-30~300°C
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти